zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Vláda chce podnikatelům usnadnit život, navrhuje zmírnit některé ekologické zákony

31.05.2010
Obecné
Vláda chce podnikatelům usnadnit život, navrhuje zmírnit některé ekologické zákony

Kabinet Jana Fischera chce posílit konkurenceschopnost České republiky a navrhuje zrušit či omezit některé z enviromentálních právních předpisů. Materiál, který je reakcí na prosincové usnesení kabinetu, předloží v pondělí vládě k projednání ministr průmyslu a obchodu Vladimír Tošovský.

"Cílem materiálu je zajistit, aby v České republice nebylo podnikání složitější než v ostatních zemích Evropské unie a aby byla odstraněna duplicitní a také protichůdná zákonná ustanovení," vysvětlil smysl navrhovaných opatření ministr Tošovský.

Navržená opatření se týkají zejména zákona o odpadech, zákona o ochraně ovzduší, zákona o vodách, zákona o posuzování vlivů na životní prostředí, zákona o integrovaném registru znečištění a příslušných prováděcích právních předpisů.

Podle vyjádření ministerstva jsou tyto změny v souladu s legislativou Evropské unie a respektují principy udržitelného rozvoje a priority ochrany životního prostředí.

Od navrhovaných změn si ministerstvo slibuje i úspory ve státním rozpočtu. "Jedná se zejména o úspory administrativního charakteru u zjednodušení a sloučení ohlašovacích povinností vydávání souhlasů nebo redukcí dalších povinností hrazených ze státního rozpočtu," uvedlo ministerstvo v oficiální zprávě.

Další návrh ministerstva se týká vytvoření meziresortní komise složené ze zástupců ministerstva průmyslu a obchodu, ministerstvo životního prostředí a ministerstva zemědělství. Úkolem této komise by bylo posouzení dopadů navrhovaných opatření.

Autor: Jiří Táborský

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí