zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Krátce - různé

01.06.2010
Obecné
Krátce - různé

Dvoukolový tendr firmy Tetra Pak vyhrála agentura Euro RSCG. Porazila ve finále Ogilvy. Společnost chystá edukativní kampaň zaměřenou zejména na ekologický aspekt původu kartonových obalů a jejich rozložitelnost v přírodě.

Už v den voleb se objevily varovné signály, že politika v pojetí odmítnutém voliči nezmizí. Jsou to jenom střípky, které nemusí nic znamenat, ale přesto upomínají na již viděné: Zbrojař Háva s lahví vodky na oslavě vítězství u Miroslava Kalouska. Posezení pražské ODS ve Žlutých lázních za přítomnosti "kmotrů" Rittiga a Hrdličky, šéfa Sazky Hušáka a ředitele drah Žaludy. Televizní hádka o stamiliardovou ekologickou superzakázku, na které (proč asi) opravdu hodně záleží TOP 09....

Prohlídku sídla vodárny v Kladně s možností získat pitnou vodu na pár měsíců zdarma mohou spojit ti, kteří 2. června vyrazí na Den otevřených dveří Středočeských vodáren. Každý stý registrovaný návštěvník navíc získá kromě informací i dodávku vody do 31. srpna zdarma. Akci společnost pořádá při příležitosti Dne životního prostředí od osmi ráno do šesti hodin odpoledne.

Krajští zastupitelé rozdělili peníze pro obce postižené květnovými záplavami. Z 16, 5 milionu získal kraj 15 milionů od státu, zbývající peníze přidal ze své rezervy pro krizové situace. Největší částku, a to 4,3 miliónu korun, obdrží Troubky. Na likvidaci bezprostředních následků povodní žádá kraj od státu dalších deset milionů.

V první červnový den začne v klatovském kulturním domě výstava výtvarných a fotografických prací My a příroda.

Ve výběhu domácích zvířat Podkrušnohorského zooparku se zabydluje oslice Rozinka. Mladou oslici, narozenou v roce 2006 získal zoopark od soukromého chovatele a spolu se samcem Matějem vytvoří nový chovný pár. Pro osvěžení krve a geneticku obměnu chovu přibude do zooparku v nejbližší době ještě jedna chovná samice. Věříme, že přírůstky na sebe nenechají dlouho čekat.

oslik

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí