zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Vyškovský zoopark buduje centrum environmentální výchovy

05.06.2010
Ekologické vzdělání a výchova
Vyškovský zoopark buduje centrum environmentální výchovy

Zajímavým projektem je výstavba střediska environmentální výchovy a informačního centra ve vyškovském zooparku. Vedle rekonstrukce stávajícího objektu stodoly zahrnuje projekt novostavbu repliky hanáckého statku a budovy, která oba objekty propojí.

Centrum návštěvníkům nabídne prostor nejen pro ekovýchovu a vzdělávání, ale i pro aktivní odpočinek a relaxaci. Pomůže utvářet kladný vztah dětí i dospělých k přírodě a životnímu prostředí.

Důležitý je také záměr zatraktivnit vyškovskou ZOO pro návštěvníky v době mimo hlavní sezonu. Nové středisko bude organicky propojeno se zooparkem.

Celkové náklady by neměly přesáhnout 53 milionů, dotace byla schválena ve výši 47 milionů korun.

"Nejvýraznějším objektem centra bude bezpochyby replika hanáckého statku rekonstruovaného podle původní typické moravské selské usedlosti, která v těchto místech stávala ještě před několika desetiletími," vysvětluje Ing. Dagmar Nepeřená, zástupkyně ředitele zooparku.

Podle jejích slov centrum bude v mnoha ohledech přímo navazovat na dosavadní činnost parku, jehož hlavní specialitou je chov domácích zvířat.

"Již nyní zde pořádáme přednášky, především na zoologická témata. Část stávající expozice domácích zvířat se přesune do prostor hanáckého statku jako ilustrativní ukázka. Kromě zvířat návštěvníci centra uvidí ukázky některých již pomalu zapomenutých technologií, jako je domácí výroba tvarohu," dodává Nepeřená.

Zdroj: HN

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí