zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Přerov chce rozšířit městskou skládku, její kapacita se naplňuje

07.06.2010
Odpady
Přerov chce rozšířit městskou skládku, její kapacita se naplňuje

Město Přerov se chystá rozšířit skládku tuhých odpadů v části Žeravice, jejíž současná kapacita je už téměř vyčerpaná. Skládka, na které končí komunální odpad z Přerova a z jeho obecních částí, bude podle odhadů města plná v roce 2012 a do té doby by se měla otevřít další část. ČTK to dnes řekl mluvčí magistrátu Bohuslav Přidal. Radnice už začíná s její přípravou.
Na stávající skládku v Přerově - Žeravicích se odpadky vyvážejí od roku 1993. "Kapacita současné skládky se ale začíná zaplňovat. Lze předpokládat, že v roce 2012 bude plná. Z toho důvodu je nutné ji rozšířit," řekl mluvčí radnice. Město zatím vybralo firmu, která pro ně projekt připraví. Teprve poté, až bude hotový, se rozhodne, kdy přesně se s rozšířením skládky začne a kolik bude stát.
Nová část skládky v Žeravicích má podle Přidala navazovat na stávající odkladiště městských odpadků. Pozemky, na kterých bude ležet, jsou zatím vedeny jako zemědělská půda. "V roce 2013 musí být rozšíření hotové," dodal mluvčí radnice.
Na skládce tuhého komunálního odpadu v Žeravicích nyní končí i biologický odpad, který by bylo možné kompostovat. Areál městské skládky má proto výhledově doplnit ještě kompostárna. Zařízení s roční kapacitou 2000 tun odpadu chce město postavit na pozemku, který se skládkou sousedí, a nabídnout se jej chystá i některým obcím v okolí.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí