zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Oznámené o zahajovací konferenci projektu CEframe

16.06.2010
Povodně
Oznámené o zahajovací konferenci projektu CEframe

Přestože se evropské společenství stále rozrůstá a celá Evropa se v poslední době potýká se závažným problémem často se opakujících povodňových situací, nadnárodní úvahy o zajištění jednotného systému zvládání povodní jsou stále vzácné.

Jedním z prvních záměrů je projekt, který v roce 2009 prodiskutovalo a připravilo 9 vodohospodářských organizací ze čtyř evropských států - Rakouska, České republiky, Slovenska a Maďarska.

Tento nadnárodní projekt pro udržitelné jednotné řízení povodňových rizik, spolufinancovaný EU, dostal název "CEframe - Vyhodnocování a zvládání povodňového rizika ve střední Evropě" (Central European Flood Risk Assessment and Management in CENTROPE) a byl zahájen v květnu letošního roku v Rakousku. A prozatím se počítá, že bude trvat další tři roky a měl by řešit harmonizaci národních metodologií povodňové ochrany, vyhodnocování strategií zvládání povodňového rizika a podobně.

Je to poprvé v historii, kdy čtyři evropské národy spolupracují na dosažení nadnárodního cíle v oblasti, která je všechny stále více sužuje - opakující se povodňové situace. Zástupci všech čtyř zúčastněných zemí Vás nyní zvou na zahajovací tiskovou konferenci k tomuto unikátnímu nadnárodním projektu, která se koná ve středu 23. června 2010 od 11 hodin na radnici v maďarském Mosonmagyaróváru.

Kontaktní osobou pro Českou republiku je Ing. Michaela Brejchová, pracovnice odboru ochrany vod - oddělení ochrany před povodněmi Ministerstva životního prostředí ČR :
michaela.brejchova@mzp.cz, telefon : 267 12 2268.

Projektovými partnery jsou
za Rakousko: Dolnorakouská zemská vláda, Spolkové ministerstvo zemědělství, lesnictví, životního prostředí a vodního hospodářství, Spolkové ministerstvo dopravy, inovací a technologií
za Českou republiku: Ministerstvo životního prostředí, Jihomoravský kraj
za Maďarsko: Severní zadunajské ředitelství životního prostředí a vod, Centrální ředitelství pro vodu a životní prostředí
za Slovensko: Slovenský hydrometeorologický ústav, Slovenský vodohospodářský podnik

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí