zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Ostrava se po povodních brání proti komárům postřiky

18.06.2010
Povodně
Ostrava se po povodních brání proti komárům postřiky

Postřik proti komárům bude ve čtvrtek Ostrava aplikovat v Bělském lese mimo chráněnou krajinnou oblast a u části cyklostezky na výškovických loukách, informovala mluvčí města Andrea Vojkovská.

"Nadměrný výskyt komárů v některých oblastech Ostravy je nepříjemným důsledkem povodní. Ostrava proto ze svého rozpočtu hradí aplikaci prostorového insekticidu. Poprvé postřik použila v neděli v Antošovicích a u Slezskoostravského hradu," uvedla Vojkovská s tím, že další lokality v postižených obvodech budou následovat.

Oblasti po dobu aplikace uzavírá policie. Informace o termínu, kdy se postřiky provádějí, jsou vyvěšeny na úřední desce příslušného obvodu vždy nejpozději 48 hodin předem. Insekticid nemá vliv na zdraví lidí a zvířat, likviduje pouze blanokřídlý hmyz. Působí zhruba tři až čtyři hodiny a poté se rozkládá. Dosah aplikace je podle povětrnostních podmínek od půl do tří kilometrů.

Krajští hygienici spolu s pracovníky magistrátu ve středu vytipovali další lokality, kde bude nutné postřik provést. Pravděpodobně v sobotu se postupně začnou komáři hubit v Plesné, Martinově, Hošťálkovicích, Lhotce, Michálkovicích a v Ostravě-Jih.

Podle hygieniků komáři nepřenášejí infekční choroby.

Ostrava dosud nakoupila zhruba 2000 balení sprejů proti létajícímu hmyzu, která předala obvodům a přilehlým obcím. Jejich celková cena je 189 600 korun. Cena prací firmy, která ve městě postupně aplikuje speciální aerosol, bude asi 150 až 200 tisíc korun. Postřik na zhruba desetikilometrové trase přijde na 12 tisíc korun, ovšem konečná délka tras se zatím nedá přesně určit.


Autor / zdroj: Mediafax
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí