zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Olomoucký kraj vyčlenil další peníze na boj s komáří kalamitou

29.06.2010
Povodně
Olomoucký kraj vyčlenil další peníze na boj s komáří kalamitou

Vedení olomouckého kraje dnes navýšilo o půl milionu korun na jeden milion Kč částku určenou na likvidaci komáří kalamity. Původně vyčleněná suma 500.000 korun je již vyčerpána, komáří kalamita přitom ještě neskončila, řekl dnes ČTK hejtman Martin Tesařík (ČSSD). K přemnožení komárů přispěly letošní záplavy, které zasáhly především Přerovsko a Hranicko.
"Žádostí o pomoc s komáří kalamitou, se kterými se na nás obracejí obce a města, přibývá. Situace nyní podle odborníků graduje, domníváme se proto, že navýšení částky na jeden milion korun by již mohlo být dostačující," uvedl hejtman.
Obrovským líhništěm komárů jsou podle pracovníků krajské hygienické stanice lužní lesy v Chráněné krajinné oblasti Litovelské Pomoraví. Silná komáří aktivita je také v Kojetíně, Tovačově a na dalších místech na Přerovsku, které zasáhly záplavy.
"Míst postižených komáří kalamitou je v kraji velmi mnoho. Částka, o kterou kraj navýšil objem peněz určených na postřiky, se určitě může spotřebovat. Náklady na likvidaci jsou značné. Kalamita by mohla polevit do měsíce," řekl ČTK Josef Chmela z olomoucké krajské hygienické stanice.
Komáři se podle něj vylíhli od jara do květnových a červnových záplav ve čtyřech etapách. V současné době obyvatele postižených míst obtěžují především letní komáři, kromě nich se vyskytují i komáři jarní.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
1
2. 2021
1.2-1.11.2021 - Seminář, školení
Litomyšl, Plzeň, Žďár nad Sázavou, Karlovy Vary, Znojmo, Liberec, Modrá, Tábor, Olomouc, Kutná Hora
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí