zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Nechte si poradit v ekoporadně

29.07.2010
Environmentální poradenství
Nechte si poradit v ekoporadně

Pobočka občanského sdružení Ekodomov v Kutné Hoře nabízí nejen Kutnohorským a Středočechům novou službu - ekoporadenství. Cílem je pomoci veřejnosti, obcím, živnostníkům, podnikům a také školám či jednotlivým studentům při řešení každodenních otázek týkajících se životního prostředí a udržitelného rozvoje. Jak hospodařit s energiemi, vodou a odpady tak, aby to bylo co nejlevnější a co nejšetrnější k životnímu prostředí poradí odborníci z Ekodomova.

Šetrné zacházení s přírodními zdroji, produkty ekologického zemědělství a třídění odpadů dnes neodmyslitelně patří k modernímu životnímu stylu. Stále je však co vylepšovat. Příkladem je čtyřicet procent odpadu, který vyprodukujeme a pošleme se směsným odpadem na skládky, místo abychom je levně a efektivně využívali. Jedná se o kompostovatelný odpad tzv. bioodpad. Problematika bioodpadů je hlavní náplní činnosti Ekodomova již několik let. Ekodomov pořádá osvětové kampaně pro veřejnost, programy pro školy, jejichž součástí je i vybavení jednotlivých škol prostředky ke třídění odpadu, poskytuje poradenství firmám i obcím a na webových stránkách www.biosance.cz přináší podrobné informace k řešení separace bioodpadů v bytě či domě, ve firmách i školách. Ekoporadna Ekodomova se ale nezaměřuje pouze na odborné poradenství v oblasti bioodpadů.

V médiích dnes lidé najdou nejrůznější informace k šetrnému chování k životnímu prostředí. Nicméně vyskytují se i situace, kdy lidé váhají, co je tím správných řešením právě v jejich případě. V těchto chvílích mohou využít služeb ekoporadny. "Ekodomov se ve své činnosti soustředí zejména na problematiku bioodpadů, ale odborný záběr ekoporadny je mnohem širší. S dotazy se obracíme i na další odborníky z jiných oblastí environmentální problematiky. Jsme schopni pomoci nalézt řešení jak jednotlivcům, tak školám i firmám," přibližuje činnost ekoporadny její hlavní expertka Ilona Pacáková. Lidé se na ni mohou obrátit prostřednictvím telefonu, emailu, nebo ji navštívit osobně v kanceláři Ekodomova ve stanovených úředních hodinách.

Ekoporadenství nabývá v posledních letech na důležitosti v českém i evropském měřítku, neřeší totiž následky nešetrného lidského jednání, ale právě naopak je jeho prevencí. Pro laiky je složité vyznat se v nepřeberném množství informací a vybrat z nich ty pro ně nejvhodnější. Právě to za ně mohou vyřešit expertní poradci, kteří využívají nejaktuálnější výsledky vědy a výzkumu, zprostředkovávají veřejnosti relevantní data a pro maximální efektivnost ekoporadenství podporují spolupráci a komunikaci mezi rozhodujícími sektory ve společnosti - samosprávou, státní správou, vědeckým výzkumem, veřejností a podnikatelskou sférou.

Kontakt na ekoporadnu Ekodomova:

Ekodomov, o.s.
Jana Palacha 166, 284 01 Kutná Hora

Budova základní školy, boční vchod u vjezdu do areálu, naproti školní jídelně v 1. patře.

Telefon: 315 810 074
E-mail: ekoporadna@ekodomov.cz

Úřední hodiny (od září): pondělí: 14 - 18 hod. a pátek: 9 - 13 hod.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
1
2. 2021
1.2-1.11.2021 - Seminář, školení
Litomyšl, Plzeň, Žďár nad Sázavou, Karlovy Vary, Znojmo, Liberec, Modrá, Tábor, Olomouc, Kutná Hora
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí