zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

140 dobrovolníků přijede zítra pomáhat do povodněmi postižených Heřmanic na Frýdlantsku

16.08.2010
Povodně
140 dobrovolníků přijede zítra pomáhat do povodněmi postižených Heřmanic na Frýdlantsku

Odklízecí brigády po povodních pořádané sdružením Čmelák - Společnost přátel přírody mají velký ohlas. Na třetí z nich, která se koná zítra (17. 8.) přijede 140 dobrovolníků z celého Česka, potvrzuje mluvčí Čmeláka SPP Martin Benda: "S takovým zájmem jsme ani nepočítali. Původně jsme chtěli zkoordinovat jen několik akcí pro lidí, kteří chtějí pomoci, ale nevědí jak. Takový zájem nás mile překvapil. Velkou část pomáhajících tvoří firemní dobrovolníci ze společností T-Mobile, Kooperativa, Albi a Česká spořitelna. Budou pomáhat mnohdy již velmi unaveným obyvatelům v nejhůře postižených oblastech."

Pracovat se bude na doporučení krizového štábu v Heřmanicích na Frýdlantsku potvrzuje koordinátorka pomoci Edita Nesrstová: "Starosta obce Vladimír Stříbrný doslova řekl, že nás přivítá s otevřenou náručí. Budeme pracovat nejen na obecním majetku, ale budeme chodit dům od domu a pomáhat s čím budou lidé potřebovat."

Sraz pro dobrovolníky z větší dálky je 17. 8. v 9 hodin na parkovišti u libereckého Makra (první sjezd z dálnice od Prahy, loc: 50°44'4.132"N, 15°3'0.438"E), odkud se autobusy, které zdarma poskytl Dopravní podnik města Liberce, dopravíme na postižená místa.

Přidat se stále může kdokoliv, říká mluvčí Čmeláka SPP Martin Benda: "Více informací vám podá koordinátorka pomoci Edita Nesrstová na 777 749 107; 604 708 052. Budou se opět likvidovat nánosy bahna a odpadků, proto zvolte odpovídající oblečení i obuv."

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí