zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Sarkozy: Při povodních musí pomáhat celá Evropská unie

18.08.2010
Povodně
Sarkozy: Při povodních musí pomáhat celá Evropská unie

Paříž - Evropská unie by měla zřídit speciální humanitární jednotku, jejíž provoz by byl hrazen z příspěvků jednotlivých členských zemí. Jednotka by následně vyjížděla do zemí zasažených přírodními katastrofami.

Na tuto myšlenku přivedly francouzského prezidenta Nicolase Sarkozyho poslední události v Pákistánu a Rusku, ale také tragický začátek roku na Haiti.

Následky ničivých povodní, zemětřesení a rozsáhlých požárů by podle něj měla pomoci překonávat také Evropská unie. Sarkozy již v této věci informoval otevřeným dopisem předsedu Evropské komise Manuela Barossa.

V dohledné době prý předloží konkrétní návrh, jak jednotku zřídit.

Již nyní je ale Francie podle Sarkozyho připravena zaslat pomoc v rámci NATO do Pákistánu, který již několik týdnů sužují povodně. "V této výjimečné situaci by se ale měla angažovat kompletní Evrpská unie," citovala Sarkozyho média.

ozorovatelé však Sarkozymu vyčítají, že hledá zástupná témata místo těch, která potřebují řešení. Například penzijní reforma byla odsunuta minimálně do září. Problémy kolem financování Sarkozyho politické strany Unie pro lidové hnutí také jakoby navenek utichly. A to i přesto, že se případem začala zabývat policie.Vyšetřuje totiž, zda strana přijala v roce 2007 sto padesát tisíc eur, které neprošly oficiálním účetnictvím strany.

Za zástupné téma, kterého se Sarkozy chytil, považuje například Der Spiegel náhlé vyklízení francouzských romských tábořišť, o němž deník Aktuálně.cz rovněž informoval.

aktualne.centrum.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí