zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Město dnes slavnostně otevře přírodní park Meandr Ohře

01.09.2010
Příroda
Urbánní ekologie
Zdraví
Město dnes slavnostně otevře přírodní park Meandr Ohře

Karlovy Vary - Na dnešní den naplánoval karlovarský magistrát slavnostní otevření Meandru Ohře. Přírodní park bude již tedy oficiálně zpřístupněn veřejnosti.

"Zveme všechny školáky i s rodiči, in-line bruslaře, všechny, kdo si chtějí vyzkoušet instalované atrakce. Přístup je možný z kruhové křižovatky mezi KV Arenou a tuhnickou čerpací stanicí nebo přes Tuhnický "lanový" most," uvedl Jan Kopál, mluvčí magistrátu.

Cestujícím městskou hromadnou dopravou město doporučuje vystoupit na zastávce Stadion Závodu míru a obejít areál Staré vodárny. Návštěvníci se mohou těšit na mnoho atrakcí, které jsou určeny dětem všech věkových kategorií.

"Na návštěvníky čeká osm a půl hektaru nového přírodního ekoparku, 1200 metrů dlouhá asfaltová dráha, nový náhon s potokem, adrenalinová loučka, visutý most, malá lezecká stěna, lanovka pro děti, dvě hřiště na pétanque a dvě plážová hřiště, dvě nové vodní plochy - tedy ne určené ke koupání, ale pro vodomilné rostliny - a spousta pohybových atrakcí pro děti," dodal mluvčí magistrátu.

Děti také pobaví kouzelník a biketrialová exhibice. Slavnostní otevření parku začne v 15 hodin.

Karlovarský deník

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí