zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Australian howcase umwelttechnologie

16.09.2010
Obecné
Čištění odpadních vod
Hluk
Australian howcase umwelttechnologie

Jaké české firmy se zabývají ochranou proti hluku, likvidací odpadních vod a dalšími ekologickými technologiemi a s čím přicházejí na trh, to měli včera možnost zjistit na společném setkání zástupci rakouských firem obdobného zaměření. A nejen to, díky celodenní akci nazvané Austria Showcase Umwelttechnologie a pořádané rakouským velvyslanectvím v Praze se sešli k řadě dvoustranných jednání.

"Setkání je zaměřeno na firmy z oblastí managementu odpadu, ochrany proti hluku, čištění vzduchu, vody a likvidace odpadních vod, průmyslového čištění, jakož i na bioplyn a biomasu" uvedl Ing. Martin Žák z Obchodního oddělení Rakouského velvyslanectví v Praze, které tuto akci zorganizovalo.

Cílem setkání bylo podat rakouským firmám ucelený odborný přehled o českém trhu technologií pro životní prostředí a umožnit českým a rakouským firmám z tohoto odvětví vést bilaterální rozhovory. Na akci promluvili představitelé rakouského velvyslanectví, Rakouské hospodářské komory a také Ministerstva průmyslu a obchodu ČR.

V dopolední části programu se v dvacetiminutovém bloku krátce představily přítomné firmy, a pak akce pokračovala individuálními tzv. B2B rozhovory přítomných firem.

Rakousko je oficiální partnerskou zemí letošního Mezinárodního strojírenského veletrhu Brno.

Český trh je přitom pro Rakousko celosvětově šestý nejdůležitější vývozní trh, což z České republiky činí nejdůležitějšího obchodního partnera ve střední a východní Evropě.

Zdroj: HN

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí