zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Protipovodňové stěny Rubena Waterwalls nacestě doMexického zálivu

16.09.2010
Povodně
Protipovodňové stěny Rubena Waterwalls nacestě doMexického zálivu

Již od dubna letošního roku se mohou návštěvníci některých veletrhů v Brně přesvědčit o kvalitách a vynikajících užitných vlastnostech ekologického sortimentu Rubeny Náchod.

Do jednotlivých stavebních prvků protipovodňového polygonu (model transformace povodňové vlny, test hrazení, ochrana nemovitosti, test vozidla v modelu řeky) aplikoval výrobce produkty Ekoprogramu: protipovodňové stěny Waterwalls Typ C - délky 3 m, 4 m a 5 m, těsnicí vaky potrubí TVP 100x200 a 200x400 a zvedací vaky.

Rubena jako dlouholetý partner projektu "Ochrana před povodněmi" prezentuje svůj EKOPROGRAM a jeho další součásti budou v průběhu Mezinárodního strojírenského veletrhu 2010 testovány v simulovaných povodňových situacích přímo před zraky návštěvníků veletrhu.

V minulém týdnu vypravila Rubena zakázku protipovodňových stěn do USA do oblasti Mexického zálivu. Stěny dosud prošly úspěšně testem ženistů americké armády (US Army Corps of Engineers) v roce 2006 a od té doby je Rubena vyváží do USA. Jenom od začátku tohoto roku bylo vyrobeno 700 metrů protipovodňových stěn, z toho 80 procent bylo vyvezeno.

Zdroj: HN

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
1
2. 2021
1.2-1.11.2021 - Seminář, školení
Litomyšl, Plzeň, Žďár nad Sázavou, Karlovy Vary, Znojmo, Liberec, Modrá, Tábor, Olomouc, Kutná Hora
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí