zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Podpora obyvatelům zatopených oblastí v roce 2010

21.09.2010
Povodně
Podpora obyvatelům zatopených oblastí v roce 2010

Obce postižené povodní mohou i nadále získat bezúročnou půjčku nebo odklad splátek. Odborníci z fondu jsou připraveni poskytnout pomoc při přípravě projektů.

1. Poskytnutí rychlých bezúročných půjček na opravu kanalizačních systémů a čistíren odpadních vod (ČOV) v rámci Příloh X Směrnice Ministerstva životního prostředí o poskytování finančních prostředků ze Státního fondu životního prostředí ČR v rámci Programu podpory opatření na územích postižených povodní v roce 2010.
Zde je možné kontinuálně podávat žádosti ze zatopených oblastí z celé ČR o bezúročnou půjčku do 10 mil. Kč/akci na obnovu kanalizační sítě a ČOV a bezúročnou půjčku do 5 mil. Kč na obnovu drobné vodohospodářské infrastruktury). Celková alokace je odhadována na 100 miliónů Kč.

2. SFŽP ČR vyčlenil pro žadatele ze zatopených oblastí několik pracovníků (jedná se o experty z odboru ochrany přírody a environmentálního vzdělávání a osvěty), kteří budou asistovat žadatelům při přípravě projektů do vyhlášené výzvy na projety financované z OPŽP v rámci Prioritní osy 1 (Zlepšování vodohospodářské infrastruktury a snižování rizika povodní), která bude vyhlášena v říjnu 2010. Experti z Fondu jsou připravení nadále poskytovat pomoc obyvatelům ze zatopených oblastí z celé ČR s tím, že přijedou i na místa postižená povodní.

3. Zatopeným obcím bude navržen odklad splatnosti půjček, které mají od SFŽP ČR.

Podpora platí pro celé území ČR

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí