zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Výstava Brána recyklace II. pro velký zájem prodloužena

05.11.2010
Recyklace
Výstava Brána recyklace II. pro velký zájem prodloužena

Jak se vysbírané odpady přeměnily na předměty, které potřebujeme nebo jsou designově nápadité? To máte možnost vidět na výstavě Brána recyklace II., která je pro velký zájem škol a široké veřejnosti prodloužena do 30.11.2010. Výstava se koná v rámci kampaně na třídění odpadu za podpory autorizované obalové společnosti EKO-KOM a Městské části Prahy 6 v Infocentru zvaném "Skleňák", nám. Svobody 1, každý všední den od 9 do 17 hodin a je pro všechny zdarma.

Na výstavě představujeme různý způsob recyklace PET lahví, směsných plastů , skla, nápojových kartonů, plechovek nebo papíru. Vitríny na exponáty jsou vyrobeny z papírových krabic od ovoce, stěny jsou pokryty výrobky, které vznikly zpracováním druhotných surovin. Celá expozice mapuje koloběh odpadů od jejich vzniku přes recyklaci až po jejich užití.

Pro školy je každé úterý a čtvrtek dopoledne připraven vzdělávací program, v rámci kterého si zájemci mohou prověřit své znalosti o třídění a zpracování odpadu a dozvědět se i něco navíc. Tento vzdělávací program navštívili i žáci 2.ročníku ze ZŠ Na Dlouhém lánu z Prahy 6. "Oceňuji každou snahu o propagaci třídění odpadu a jeho recyklaci. Dětem se výstava líbila a já hodnotím kladně především způsob, jak lektor dětem vše vysvětlil přiměřeně k jejich věku." sdělila nám třídní učitelka Václava Havlíčková.

Po celou dobu konání výstavy probíhá slosovatelná soutěž o fotoaparát. Stačí vyplnit kvíz, který je na výstavě k dispozici.

Více o výstavě na www.branarecyklace.cz nebo www.facebook.com/branarecyklace

Další zajímavé informace o třídění a využití odpadu naleznete na stránkách www.jaktridit.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí