zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Ekologická depa

24.11.2010
Doprava
Ekologická depa

General Logistics Systems (GLS) uvádí do provozu páté ekologické depo, které se nachází poblíž města Würzburg v Německu. Výstavba center v souladu s ekologickými principy je součástí environmentální iniciativy skupiny s názvem Think Green.

Trvalá udržitelnost je u poskytovatele panevropských služeb dopravy balíků důležitým kritériem práce a plánování nových logistických center. Na začátku roku 2009 bylo uvedeno do provozu první ekologické depo poblíž Stuttgartu. Je postaveno z recyklovatelné oceli a ze skládaných desek, vybaveno tepelným čerpadlem a zařízením na odchyt dešťové vody. Bylo vzorem pro celou skupinu. Letos byl dobudován i střešní fotovoltaický systém.

Další "zelená" logistická centra byla otevřena v Kolíně n. R. v Německu, v Brestu a Fréjus ve Francii. Pro nové budovy ve Francii je charakteristické využití přírodních stavebních materiálů jako je dřevo. GLS zde rovněž nainstalovala fotovoltaický systém a systém na využití dešťové vody. Páté ekologické depo poblíž Würzburgu se stalo součástí sítě GLS 11. října. A seriál pokračuje: v severním Německu, v Neumünsteru, je šesté "zelené" depo již ve výstavbě a další jsou plánována v Beneluxu.

Zdroj: Logistika

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí