zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Ekologičtí Oskaři už mají své české držitele!

01.12.2010
Energie
Ekologičtí Oskaři už mají své české držitele!

Večer protkaný energií. Tak by se dalo pojmenovat finále E.ON Energy Globe Award ČR. Brněnské finále dokázalo, že v České republice se rodí řada unikátních nápadů a řešení pro úspory energie.

Ocenění E.ON Energy Globe Award se v ČR udělovalo už podruhé a zájem o něj byl obrovský. Do letošního finále se přihlásily téměř tři stovky projektů. Zájem o soutěž překvapil i jejího zakladatele. "Takové množství přihlášených projektů svědčí o tom, že nikomu z nás není lhostejné, v jakém prostředí žijeme," řekl na pódiu brněnské Laser Hall Wolfgang Neumann.


aneta

Finálový večer, který moderovala Aneta Langerová a Jan Budař, představil nominované projekty v jednotlivých kategoriích. Kategorie Voda, Oheň, Vzduch, Země, Mládež, Obec či Kutil měly vždy vtipný úvod od obou moderátorů, kteří dokázali, že problematika úspor energie může být atraktivním tématem a zábavou.

Na pódiu se během finálového večera představily projekty nejen velkých společností, ale i drobných podnikatelů, kutilů a také škol a obcí. Celkové vítězství si nakonec odnesl Zdeněk Halík za svůj projekt Vytápění peckami ze švestek. Celkem byly výhercům všech kategoriích předány šeky na 650 000 korun. Nejvíce se přitom mohli radovat v ZŠ Kamenická v Děčíně, která za vítězství v kategorii Mládež získala 300 000 korun.

putyka

Pořadatelem soutěže v České republice je společnost E.ON. "Hlavním důvodem k rozhodnutí přinést do České republiky Energy Globe Award vedly tři pilíře ochrany životního prostředí a klimatu, na které E.ON úzkostlivě dbá, a to úsporné zacházení se zdroji, efektivní koncepce likvidace odpadu, i šetrné využívání energií," řekl Micheal Fehn divákům v sále.

Energy Globe Award je nejvýznamnějším celosvětovým oceněním v oblasti ochrany životního prostředí. Pořádá se již 11 let a vyznamenává projekty, které šetrně a ekologicky využívají naše společné zdroje.

Společnost E.ON již dnes vyhlašuje třetí ročník a přihlášky máte možnost zasílat až do 31. března 2011. Více informací najdete na www.energieplus.cz

cosi

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí