zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Sokolov zateplí zbytek městských objektů

14.01.2011
Urbánní ekologie
Vytápění, zateplení
Sokolov zateplí zbytek městských objektů

Město Sokolov chce letos dokončit zateplení městských objektů s pomocí dotací z Operačního programu Životní prostředí. Nyní je už jisté zateplení kina Alfa, ale město požádalo i o dotace na zateplení domů s pečovatelskou službou, tří školek a ubytovny v areálu Baníku Sokolov.

U zateplení kina Alfa má už město vybraného dodavatele. "Původně jsme odhadovali náklady na 14 milionů, ale vysoutěžená cena je dokonce pod deseti miliony," uvedl místostarosta Sokolova Karel Jakobec. Nižší cena ušetří peníze zejména státu, protože projekt je z větší části financován z dotace. Ta bude v případě kina Alfa tvořit asi 70 procent nákladů.

Čekání na dotace


"Dotace na zateplení už brzy skončí, takže jsme se snažili už loni podat žádosti na všechny dosud nezateplené městské objekty, u kterých bychom splnili podmínky dotací. Zatím máme informace o tom, že žádosti nebyly vyřazeny. Jestli ale všechny nakonec získají dotaci, budeme vědět až v průběhu roku," uvedl Jakobec.

Investice se vyplatíPokud by byl Sokolov úspěšný, šlo by o investice v řádu mnoha desítek milionů. Už jen spoluúčast by byla taková, že by podle Jakobce bylo třeba navýšit úvěr, který si město v letošním roce na pokrytí investic vezme. Podle Jakobce jde ale v případě zateplení budovy o návratné investice, které se vyplatí, i když zatíží rozpočet.

AUTOR: Pavel Peňás

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
25
11. 2020
25.11.2020 - Seminář, školení
hotel Olympik, sál Olymp, Praha
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí