zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Strakonice letos zprovozní dvě stanoviště podzemních kontejnerů

17.01.2011
Odpady
Strakonice letos zprovozní dvě stanoviště podzemních kontejnerů

Strakonice chtějí letos uvést do provozu dvě nová stanoviště podzemních kontejnerů na tříděný odpad. První v centru města zprovoznily loni v létě. Město je buduje současně s celkovou rekonstrukcí Velkého náměstí a jeho okolí, řekla ČTK mluvčí radnice Irena Malotová.

Druhé stanoviště by mělo začít sloužit na jaře, třetí v závěru roku. Vybudování jednoho stanoviště město vyjde na zhruba 300.000 korun. Strakonice nemusely na rozdíl od nedalekého Písku kupovat kvůli podzemním stanovištím speciální vůz s hydraulickou rukou. Technické služby města ho už měly.

Lidé podle Lucie Klimešové z odboru životního prostředí podzemní kontejnery využívají, i když zpočátku byl problém s tím, že do nich vhazovali třeba komunální odpad. Nádoby umístěné pod zemí pojmou zhruba tři metry krychlové odpadu, což je zhruba třikrát větší množství proti běžným kontejnerům. Nadzemní část tvoří malé vhozové nádoby v typických barvách kontejnerů na tříděný odpad. Ve Strakonicích je vyvážejí podle potřeby jednou za dva až tři týdny.

Město by rádo podzemní kontejnery vybudovalo i u hradu. Bude ale záležet na tom, zda se na další stanoviště podaří získat dotaci, doplnila Klimešová.

Strakonice jsou po Českých Budějovicích a Písku třetím městem v kraji, které podzemní kontejnery využívá.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
Ekologický institut Veronica
28
8. 2017
28.8-3.9.2017 - Ostatní akce
Centrum Veronica Hostětín, Hostětín 86
E-expert, spol. s r.o.
26
10. 2017
26-27.10.2017 - Konference
Hotel SOREA MÁJ, Liptovský Ján, Slovensko
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí