zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Ateliér pro životní prostředí provozuje právní poradnu pro obyvatele Prahy 11

31.01.2011
Environmentální poradenství
Ateliér pro životní prostředí provozuje právní poradnu pro obyvatele Prahy 11

Ateliér pro životní prostředí otevřel právní poradnu pro obyvatelky a obyvatele Prahy 11 ve věcech ochrany životního prostředí. V rámci této poradny poskytuje bezplatné právní poradenství obyvatelům Městské části Prahy 11 - v oblasti možností účasti na rozhodování, zejména v oblasti umísťování a povolování staveb a projednávání záměrů s vlivem na životní prostředí. Cílem poradny je zvýšit schopnosti obyvatel Prahy 11 k ochraně životního prostředí v místě jejich bydliště.

Proč...?

Problémem Prahy 11 (podobně jako i dalších částí Prahy) je snaha developerů zastavět skoro každé "volné" místo - a to často na úkor veřejných prostorů a zeleně (ať už udržované jako jsou stávající parky a rozptylové plochy, tak "divokých" náletů); Viz odkaz na sporné projekty na stránkách sdružení Hezké Jižní Město.

Obyvatelé přitom mají možnost se účastnit rozhodovacích procesů a mohou se tak pokusit o ochranu těchto ploch (anebo alespoň se snažit o prosazení podmínek pro jejich zástavbu). Tato účast je využívána málo a ne příliš efektivně - zejména z důvodu, že většina obyvatel nemá znalosti o svých právech a možnostech účasti na rozhodování, územním plánování a přístupu k informacím (včetně soudní ochrany těchto práv).

Pro zvýšení informační hodnoty Ateliér pro životní prostředí vytvoří informační databázi, do které bude snadný přístup. Budete si v ní sami moci vyhledávat potřebné informace či vzory podání. Pro snazší aplikaci zveřejněných vzorů podání a jiných právních materiálů paralelně zveřejní "case studies", na kterých bude prakticky vidět, jak s danými materiály pracovat a jaká je jejich využitelnost a dopad na ochranu životního prostředí.

Dotazy do poradny zasílejte e-mailem na adresu sdružení atelierzp@volny.cz nebo zatelefonujte; v případě potřeby je možno si domluvit osobní konzultaci v kanceláři sdružení.

kontakty na poradnu:
e-mail: atelierzp@volny.cz
tel: 222 361 255 nebo 241 432 972

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí