zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

V Děčíně vykrádají kontejnery s papírem, vozí ho do sběren

05.05.2011
Odpady
Šlendryján
V Děčíně vykrádají kontejnery s papírem, vozí ho do sběren

V Děčíně zloději vykrádají kontejnery na tříděný papír, vozí ho do sběren surovin. Přestože je papír vyhozený, dopouští se přestupku na majetku. Děčínská městská policie řešila od začátku roku více než 20 takových případů, po krádežích železa je to podle jejího ředitele Marcela Horáka druhý nejčastější majetkový delikt.

"Scénář je vždy stejný. Ke kontejneru na tříděný papír přijede osobní vozidlo, ze kterého vyběhne posádka a během několika málo minut do vozu naloží všechen papír, který v kontejneru najde," popsal typický případ Horák.

Papír z kontejnerů pak končí v některé ze sběren. Zloději podle policie často netuší, že i když jde o věci uložené v kontejneru, tak se jedná o přestupek, případně o trestný čin. "Papír v kontejneru není jejich majetkem, tak jedná se o typický majetkový přestupek, který strážníci samozřejmě řeší, a to buď uložením pokuty, případně předáním věci Policii ČR," popsal Horák.

Pokud by byl některý přistižený zloděj v posledních třech letech trestán za podobný skutek, mohlo by se jednat i o trestný čin. "Během prvních čtyř měsíců letošního roku naše hlídky zadržely už několik desítek zlodějů. Zásadní podíl na tom mají občané, kteří na ně včas upozorňují voláním na tísňovou linku městské policie," dodal ředitel.

Cena za kilogram papíru se v Česku pohybuje mezi dvěma a třemi korunami podle druhu.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
25
11. 2020
25.11.2020 - Seminář, školení
hotel Olympik, sál Olymp, Praha
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí