zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Na Sádku začalo natáčení naučné videonahrávky

14.08.2011
Příroda
Ekologické vzdělání a výchova
Na Sádku začalo natáčení naučné videonahrávky

V rámci projektu Chaloupek "Příroda do zahrad, parků a krajiny" začalo na konci července natáčení videonahrávek, které pomohou blíže poznat vytipované oblasti. A také předvedou způsoby ochrany přírody.

Natáčení probíhá na různých místech Kraje Vysočina. Jedná se o lokality, které byly členy programového týmu zařazeny jako cíl exkurzí v rámci pilotního kurzu projektu. Jedním z míst kde se natáčelo, bylo například okolí hradu Sádek - zde se natáčela alej vedoucí k hradu, která byla na jaře letošního roku ošetřena tzv. řezem na hlavu. Natočeno bylo také vznikající broukoviště na jihozápadní straně svahu pod hradem. "Jedná se o stromy, které z důvodů zajištění bezpečnosti návštěvníků musely být pokáceny, zůstaly však na sledované lokalitě a dále budou sloužit jako biotop vzácným druhům hmyzu, které jsou vázány na rozkládající se dřevo a dutiny," upřesňuje Pavlína Křivanová, vedoucí projektu.

Dále se natáčelo v přírodní rezervaci Na Podlesích u Hrutova - na této lokalitě v současné době probíhá mozaikovité kosení podmáčené vstavačové louky za pomoci dobrovolníků z celé České republiky.

"Natáčení bude probíhat po celý zbytek roku z důvodu zachycení stavu sledovaných míst v průběhu vegetace, ale i vegetačního klidu v zimních měsících," dodává Křivanová.

Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem ČR v rámci Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost


Více informací poskytne:
Ing. Marta Vaverková
tel. 734 523 655
e-mail: marta.vaverkova@chaloupky.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí