zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Již 18. Biojarmark zaplní prostory Toulcova dvora

11.09.2011
Biopotraviny
Již 18. Biojarmark zaplní prostory Toulcova dvora

V hostivařském Středisku ekologické výchovy hl. m. Prahy Toulcův dvůr proběhnou letos v polovině září společně dvě velké akce - 18. Biojarmark ekofarem a Dožínkové slavnosti. Jejich pořadatelé - Liga ekologických alternativ a Základní článek Hnutí Brontosaurus Botič tak chtějí navázat na velmi úspěšnou čtyřletou spolupráci.

18. Biojarmark bude zahájen v pátek 16. září 2011 ve 14 hodin. Letos se této vyhlášené akce zúčastní více než pět desítek ekozemědělců a obchodníků s biopotravinami z ČR i zahraničí. Široké skupině ekoproduktů bude i tentokrát patřit zvýšená kulinářská, osvětová i poradenská pozornost. Chybět opět nebudou přední zelináři, producenti výrobků z kravského i kozího mléka, ale ani ti, kdo nabídnou šťávy, mošty, biovíno, biopečivo, cukrovinky, studené i teplé vegetariánské či naopak masné speciality. Na své si samozřejmě přijdou také vegetariáni.

Dožínky a otevření nového Infocentra oslaví Toulcův dvůr 17. září

Program bohatě zaplněných řemeslných a kulinářských stolů bude na Toulcově dvoře probíhat v sobotu 17. září od 10 h do 18 h. V 11 h slavnostně přestřihneme pásku nového Infocentra na Toulcově dvoře. Program vyvrcholí ve 14 h, kdy vjede do dvora našňořený žebřiňák s pentlemi a květinami. Bude vlečen koňmi a doprovázen chasou či folklórní muzikou. Průvod projde dvorem a vybídne návštěvníky k oslavě ukončení sklizně.

Dítka i rodiče si opět budou moci vybrat z celodenní nabídky tvůrčích dílniček a her inspirovaných tématem dožínek. Děti si budou moci udělat chlebové placky - od vymlácení obilí až po pečení na ohni či v peci. Na vylosované účastníky anket a soutěží čekají ceny v podobě biopotravin. Návštěvníci si budou moci rovněž prohlédnout zvířata farmy i historické prostory dvora - renesanční špýchar a gotický sklep.

Toulcův dvůr slavnostně otevře nové Infocentrum v 11 h. Návštěvníci, kteří na Toulcův dvůr zamíří, tak budou moci získat nejen informace o akcích a programech v areálu
nebo jeho okolí, ale také o službách, například o provozu jídelny, ubytovny a o možnostech pronájmu prostor. Novinkou bude nabídka průvodcovské služby. Během prohlídky se návštěvníci dozvědí řadu zajímavostí z dávné historie i současnosti Toulcova dvora a navštíví místa běžně nedostupná. Součástí Infocentra bude také malý obchůdek s místními výrobky
a produkty, například výborným medem od včel chovaných přímo v areálu či s originální dřevem pálenou keramikou. Zájemci budou mít internet zdarma, seznámí se s kulturním
a společenským děním v okolí, získají zajímavé tipy na výlety pro rodiny i jednotlivce
a originální nápady na relaxaci. Protože Toulcův dvůr navštíví ročně přes 23.000 návštěvníků, zvýší Infocentrum atraktivitu celého mikroregionu městských částí Prahy 10, 11 a 15.

Na viděnou na Toulcově dvoře!

Místo konání a bližší informace:
Středisko ekologické výchovy hl. m. Prahy Toulcův dvůr
Kubatova 1/32, 10200 Praha 10 - Hostivař
Tel.: www.toulcuvdvur.cz
Doprava: ze stanic metra Skalka (A) či Opatov (C) autobusem č.177 do zastávky Toulcův dvůr

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí