zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

PVK do září odhalily 277 nelegálních odběrů a vypouštění vody

03.11.2011
Pitná voda
PVK do září odhalily 277 nelegálních odběrů a vypouštění vody

Pražské vodovody a kanalizace (PVK) za tři čtvrtletí letošního roku odhalily celkem 277 případů černých odběrů vody a nelegální produkce odpadních vod, za které nelegálním odběratelům dodatečně účtovaly 2,5 miliony korun. Za celý loňský rok firma zjistila 390 černých odběrů. ČTK to dnes sdělil mluvčí PVK Ondřej Pokorný.

Ve všech dosavadních 219 případech nelegální produkce odpadních vod se jednalo o nepřihlášení kanalizační přípojky. V případě černých odběrů byla nejčastějším prohřeškem neoprávněná manipulace s vodoměrem v 59 procentech případů, následovala neevidovaná vodovodní přípojka a nelegální připojení pomocí trubky. V 80 procentech byli pachateli černých odběrů občané, v jedné pětině případů firmy.

Firma dopředu vytipovává potencionální černé odběratele. V případě, že smlouva o dodávkách vody neobsahuje také ujednání o odvádění odpadních vod, provedou PVK v místě odběru kontrolu. Kontrolují také majitele vlastních studní s ohledem na napojení do veřejné kanalizace. Stav vypouštění odpadních vod je mimo jiné zjišťován také pomocí kamerového průzkumu.

PVK zásobují vodou obyvatele hlavního města a dalších 200.000 lidí ve Středočeském kraji a na Vysočině. Firma je členem skupiny Veolia Voda, největší vodohospodářské společnosti na světě. Její česká pobočka je zároveň největší společností na tuzemském vodohospodářském trhu.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
25
11. 2020
25.11.2020 - Seminář, školení
hotel Olympik, sál Olymp, Praha
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí