zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Konference o environmentální výchově představí zajímavé projekty

09.11.2011
Ekologické vzdělání a výchova
Konference o environmentální výchově představí zajímavé projekty

Tradiční krajská konference učitelů ekologické výchovy představí zajímavé projekty užitečné pro pedagogy i studenty základních a středních škol. Konference se uskuteční ve čtvrtek 10. listopadu v Krajském centru vzdělávání v Plzni (Sady 5. května 42, Plzeň) od 9 do 14 hodin.

Krajská konference představí nové projekty
Konferenci pořádají občanské sdružení ENVIC ve spolupráci s občanským sdružením Ametyst. Konference bude zaměřena na školní projekty vzniklé v rámci projektu "Inovativní projekty environmentální výchovy pro školy v Plzeňském kraji" a na praktické výstupy z projektu "Specializované environmentální programy pro střední školy Plzeňského kraje". Přítomní pedagogové se seznámí s aktuálními informacemi z oblasti environmentálního vzdělávání v Plzeňském kraji. Budou mít možnost shlédnout prezentace školních projektů environmentálního vzdělávání pro základní a střední školy a prezentaci unikátních environmentálních vzdělávacích programů pro střední školy. Důležitou součástí konference je přenos zkušeností s rozšiřováním výuky odborných předmětů o environmentální témata. Součástí konference budou i dílny, na kterých si přítomní pedagogové vyzkouší některé z aktivit vzdělávacích programů a projektů.

Unikátní projekty rozšiřují environmentální vzdělávání na školách
Na konferenci se budou prezentovat dva projekty, vzniklé s podporou Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu ČR v rámci Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost. "Projekt Specializované environmentální programy pro střední školy Plzeňského kraje rozšiřuje konkrétní odborné předměty o nové poznatky z oblastí souvisejících s efektivnějším nakládáním s energiemi, ochranou přírody a životního prostředí obecně, environmentálně šetrnějšími výrobními procesy a postupy", vysvětluje ideu projektu Tomáš Popp z občanského sdružení ENVIC, které je jeho realizátorem. Všechny úpravy odborných předmětů jsou zapracovány do Školních vzdělávacích i tematických plánů konkrétních středních škol. Je tak zajištěna kontinuita vzdělávání. Ke každému programu vznikly unikátní učební materiály rozšiřující a didakticky doplňující obsah i formu vzdělávacích programů. Více informací o projektu najdete na www.enviprogramy.cz.

Neméně zajímavý projekt s názvem Inovativní projekty environmentální výchovy pro školy v Plzeňském kraji představí občanské sdružení Ametyst. "Cílem projektu bylo vytvořit stabilní zázemí pro začleňování environmentální výchovy do školních vzdělávacích programů. Důležité je vytvořit a prohlubovat kladný vztah žáků k životnímu prostředí v místě bydliště a ke zlepšení péče o něj. V neposlední řadě nám jde o zvýšení efektivity a kvality ve vzdělávacím procesu", doplňuje Mgr. Lenka Prunerová, vedoucí projektu z občanského sdružení Ametyst. K výstupům projektu patří realizace školních projektů environmentální výchovy na školách v Plzeňském kraji, příprava a aktualizace internetových stránek k průřezovému tématu Environmentální výchova, poskytování soustavné metodické pomoci pedagogům a vytvoření stabilní sítě škol se zájmem o environmentální výchovu. Více informací o projektu je umístěno na http://labyrint.ametyst21.cz.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí