zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Nadace Partnerství předala v Senátu žezlo Město stromů

15.11.2011
Urbánní ekologie
Nadace Partnerství předala v Senátu žezlo Město stromů

Dnes dopoledne převzalo v Senátu město Uherské Hradiště putovní žezlo kampaně Město stromů, kterou pořádá Nadace Partnerství. Po Broumovu a dalších čtyřech městech se Uherské Hradiště zařadí k obcím, které se aktivně snaží přivést své obyvatelek většímu zájmu o městskou zeleň a okolí, v němž žijí. Součástí slavnostního programu bylo také předání stříbrného ocenění v mezinárodní soutěži Entente Florale Europe (Evropská kvetoucí sídla) Broumovu. V příštím roce bude Českou republiku v soutěži Entente Florale reprezentovat právě Uherské Hradiště.
"Celostátní soutěž Město stromů každoročně pořádá Nadace Partnerství ve spolupráci s městem Strakonice již od roku 2006. Cílem soutěže je motivovat lidi všech věkových skupin, aby se prostřednictvím zajímavých a zábavných aktivit zapojili do zlepšování životního prostředí ve svém městě," uvádí koordinátorka kampaně Město stromů Ing. Hana Zuchnická z Nadace Partnerství.
Putovní žezlo Města stromů v podobě skleněného stromu přijal starosta Uherského Hradiště Květoslav Tichavský z rukou Broumovských. "V kampani Město stromů 2011/2012 jsme připravili pestrou škálu akcí zaměřených na udržitelný rozvoj. Chceme se především zaměřit na komunikaci a plánování s veřejností. Věříme, že tak zvýšíme povědomí našich obyvatel o záměrech města a jeho spolupráci s odborníky," řekla Ing. Miroslava Hrabalíková z Odboru architektury, plánování a rozvoje MÚ Uherského Hradiště, která má kampaň Město stromů v Hradišti na starosti.
Součástí slavnostního programu bylo také vyhlášení výsledků Entente Florale Europe (EFE, Evropská kvetoucí sídla), účast v této prestižní evropské soutěži měst je přednostně nabízena právě vítěznému Městu stromů. "Práce na přípravě prezentace města vrcholící návštěvou mezinárodní poroty je obrovskou příležitostí podívat se na místo cizíma očima - přehodnotit význam funkční sídelní zeleně ve městě pro každodenní život, uvědomit si dosud nerozpoznané hodnoty, důležitost detailů a připustit i rezervy v péči o pěkné a zdravé prostředí," sdělila Eva Voženílková z Ministerstva životního prostředí, která žezlo předávala.
"Soutěž Město stromů podporujeme již pět let. V souladu s naším mottem "Chráníme dobré " ve společnost Tetra Pak dbáme nejen na kvalitu potravin v našich obalech, ale také podporujeme ochranu životního prostředí. Zaměření ekologické soutěže Město stromů tedy naprosto odpovídá naší filozofii," dodává Hana Zmítková ze společnosti Tetra Pak, která kampaň finančně podpořila.
Kontakt:
Hana Zuchnická, koordinátorka soutěže Město stromů, hana.zuchnicka@nap.cz, 777 624 815
profesní odbornost: stromy, kácení stromů, soutěž Město stromů
Klára Kepertová, PR manažerka, klara.kepertova@nap.cz, 605 116 723

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí