zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Výbor pro životní prostředí doporučil Poslanecké sněmovně schválit návrh rozpočtu kapitoly 315 Ministerstva životního prostředí na rok 2012

21.11.2011
Obecné
Výbor pro životní prostředí doporučil Poslanecké sněmovně schválit návrh rozpočtu kapitoly 315 Ministerstva životního prostředí na rok 2012

Ministerstvo životního prostředí představilo na jednání sněmovního Výboru pro životní prostředí návrh rozpočtu na rok 2012. Při jeho sestavování byl kladen důraz na dodržení maximální hospodárnosti při zajištění chodu resortu i na co nejvyšší využití možnosti kofinancování z fondů EU a ostatních finančních mechanismů.

S ohledem na současný stav ekonomiky bude ministerstvo pokračovat v úsporných opatřeních. Už v průběhu letošního roku byl proveden základní audit v rámci celého resortu. Po jeho vyhodnocení se rozhodne o míře redukce agend, dotačních programů i členství MŽP v mezinárodních organizacích. Jedním z prvních kroků bude od ledna 2012 snížení počtu přímo řízených organizací.

Cílem vedení ministerstva v roce 2012 je realizace takových kroků a opatření, a to včetně případných legislativních změn, aby od následujícího roku, tj. od roku 2013 byl resort a jeho přímo řízené organizace připraven v maximální možné míře realizovat politiku životního prostředí s ohledem na výši rozpočtu, vycházející ze střednědobého výhledu.

Je třeba zdůraznit, že rozpočet výdajů ministerstva zabezpečuje v roce 2012 pokrytí nezbytně nutného objemu prostředků pro zajištění realizace základních povinností vyplývajících z předmětu činnosti ústředního orgánu i jím zřízených resortních organizací.

Jednotlivé položky návrhu rozpočtu MŽP najdete zde:

rok 2012 (PDF, 47 kB )

Michaela Jendeková, tiskové oddělení MŽP

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
25
11. 2020
25.11.2020 - Seminář, školení
hotel Olympik, sál Olymp, Praha
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí