zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Informace o ekologických veletrzích v Řecku 2012

06.12.2011
Energie
Obecné
Odpady
Voda
Geologie
Informace o ekologických veletrzích v Řecku 2012

Veletržní správa LEADEREXPO se sídlem v Athénách pořádá v roce 2012 dva významné mezinárodní veletrhy s ekologickým zaměřením. Prvním z nich je 7. ročník ekologického veletrhu WATERTEC-ENVIROTECH 2012 (ve dnech 18.-20. května 2012, výstaviště HELEXPO Palace, Athény-Marousi) a druhým je 7. ročník energetického veletrhu ENERGY-PHOTOVOLTAIC 2012 (ve dnech 1.-4. listopadu 2012, výstaviště METROPOLITAN Expo Center, Athény-Spata).

Veletrh "WATERTEC-ENVIROTECH" je jediným veletrhem v Řecku, který je orientován primárně na oblast vodohospodářství. Kromě orgánů místní samosprávy se zde prezentují především podniky nabízející výrobky, technologie a služby v následujících oblastech:

  • vodohospodářství: zpracování vody, zavodnění a kanalizace, kvalita vody, potrubí, tekuté odpady apod.;
  • životní prostředí: hospodaření s pevnými odpady, sběr, odvoz, třídění, kontejnery, recyklace; znečištění ovzduší; ochrana životního prostředí; ekologické projekty.

Veletrh doprovází paralelní tematická konference AQUA 2012 - Voda a životní prostředí.

Veletrh "ENERGY-PHOTOVOLTAIC" je jedním z největších energetických veletrhů v Řecku s výraznou orientací na oblast obnovitelných zdrojů a úspory energie. V roce 2011 se veletrhu zúčastnilo 250 vystavovatelů a navštívilo ho více než 20 tisíc návštěvníků. Na veletrhu se prezentují podniky nabízející výrobky a služby v oblastech:

  • fotovoltaické technilogie: panely, systémy, elektrárny, invertery, akumulátory, dálkové ovladače a další elektrotechnický materiál, součástky a náhradní díly;
  • obnovitelné zdroje energie: solární energie, větrná energie, vodní energie, geotermie, biomasa, úspory energie, komplexní systémy hospodaření s energií, elektrotechnické vybavení, inovační energetické systémy a zařízení;
  • ekologické stavebnictví: úspory energie, bioklimatické projekty a architektura, energetická modernizace budov, izolační a termoizolační materiály.

Veletrh doprovází paralelní tematická konference ENERTECH 2012.

Velvyslanectví České republiky v Athénách se veletrhů zúčastnilo v roce 2010, kdy se oba konaly paralelně. Prezentace českých firem byla tehdy realizována za podpory Ministerstva zahraničních věcí České republiky v rámci projektů na podporu ekonomické diplomacie. V roce 2012 opět zvažuje účast na obou těchto mezinárodních veletrzích, neboť se tu pro české podnikatele nabízí velmi dobrá příležitost ke zmapování řeckého trhu a k získání kontaktů. Předběžně jsou na obou veletrzích zajištěny stánky o rozměru 12 m2. Pokud by zájem ze strany českých podniků byl větší, velvyslanectví je připraveno hledat cesty k zajištění širší české expozice. Kontakt na obchodně ekonomický úsek velvyslanectví: commerce_athens@mzv.cz.

ZDROJ: www.businessinfo.cz, informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Athénách (Řecko).

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí