zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Emirates podporuje eFreight

15.01.2012
Doprava
Emirates podporuje eFreight

eFreight je iniciativa IATA, která poskytuje nástroje vedoucí k odstranění papírových dokladů v celém dodavatelském řetězci. Jednou z vedoucích společností v oboru letecké dopravy, co do počtu zásilek přepravených v režimu eFreight, jsou aerolinie Emirates. Společnost Emirates používá eFreight na 51 letištích po celém světě, které odbavování takovýchto zásilek umožňují.

Výhodou využívání elektronických přepravních dokumentů jsou kratší přepravní časy, větší přesnost a spolehlivost a vyšší produktivita práce. Nezanedbatelná je i ochrana životního prostředí a finanční úspora. Vzhledem ke snížení objemu přepraveného papíru o 7800 t ročně umožňuje eFreight přepravit více nákladu, což umožní průmyslu letecké přepravy zboží přispět k ochraně životního prostředí a snížení uhlíkové stopy. Odhadovaná celosvětová finanční úspora díky aplikaci eFreight je odhadována na 4,9 mld. amerických dolarů ročně.

Další výhodou je spolehlivější dodržování předpisů - e-Freight vyhovuje všem současným požadavkům na podávání zpráv. Byl zaveden prostřednictvím Mezinárodní organizace pro civilní letectví ICAO (International Civil Aviation Organization), americké vládní agentury TSA (Transportation Security Administration) a celních orgánů.

Společnost Emirates SkyCargo provozuje webovou službu SkyPouch, která umožňuje nahrávat přepravní dokumenty v elektronické podobě a autorizovaným osobám k nim umožňuje přístup z jakéhokoliv místa na světě. Poskytuje jednoduché rozhraní pro nahrávání elektronických souborů (dokumentů související se zásilkou).

SkyPouch umožňuje uživatelům sdílet dokumenty v jejich dodavatelském řetězci v reálném čase a bezpečným způsobem. Poskytuje on-line přehled o dokumentaci o zásilce autorizovaným subjektům a letecké společnosti, aby se usnadnilo vzájemné vypořádání. Všechny dokumenty jsou přístupné prostřednictvím internetových stránek www.SkyCargo.com.

Zdroj: Logistika

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí