zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Ministr Tomáš Chalupa jednal s ministrem nerostných surovin a energetiky Mongolska

13.01.2012
Geologie
Politika
Ministr Tomáš Chalupa jednal s ministrem nerostných surovin a energetiky Mongolska

Ministr Tomáš Chalupa se setkal s mongolským ministrem nerostných zdrojů a energetiky Dashdorjem Zorigtem. Hlavním tématem jednání byla oblast nerostných surovin a jejich těžba.

Ministr Tomáš Chalupa ocenil především velmi dobré vztahy obou zemí a dosavadní spolupráci v oblasti geologického mapování a hydrologie, na kterou lze v budoucnu navázat. V této souvislosti zmínil možnost spolupráce s českými odborníky v oblasti zajištění vodních zdrojů pro udržitelnou těžbu nerostných surovin v poušti Gobi, zejména v okolí města Sainshand. Ministr Chalupa také připomněl vysokou expertní úroveň a aktuální působení českých firem v Mongolsku.

Mongolský ministr Dashdorj Zorigt vyzdvihl spolupráci s Českou geologickou službou mj. v souvislosti s aktivitami v rámci zahraniční rozvojové spolupráce České republiky v sektoru životního prostředí. Zároveň projevil zájem o zkušenosti České republiky s přípravou legislativy a dalších standardů nutných ke vstupu do Evropské unie. Na závěr setkání ministra Chalupu pozval na návštěvu Mongolska.

Mongolsko stále zůstává prioritní zemí pro zahraniční rozvojovou spolupráci České republiky i v novém programovacím období 2010 - 2017, v němž hraje sektor životního prostředí klíčovou roli. V letech 1997 - 2010 bylo v Mongolsku realizováno 12 rozvojových projektů ČR v gesci Ministerstva životního prostředí v celkovém objemu přesahujícím 8 mil. USD. Projekty byly zaměřeny především na spolupráci v oblasti hydrogeologie, řešení starých ekologických zátěží a odpadového hospodářství.

Michaela Jendeková, tiskové oddělení MŽP

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí