zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Nabídka a poptávka po technologiích

16.01.2012
Obecné
Nabídka a poptávka po technologiích

Poptávka technologií:

Autonomní výroba elektřiny a tepla z biopaliv pomocí Stirlingova motoru

Ref.: 11 RU 86FG 3N4I

Ruská firma navrhla nový design lopatek Stirlingova motoru pro aplikace v mikrokogeneračních jednotkách s nízkými náklady, nízkou hmotností a vysokým specifickým výkonem. Firma hledá partnery pro stavbu prototypu kogenerační jednotky na bázi svého designového návrhu s externím zdrojem tepla. Hledaní partneři mohou být univerzity, výzkumné instituce a firmy, které mají vhodnou účinnou technologii generování tepla z konvenčních a alternativních zdrojů tepla, včetně biopaliv.

Inovativní materiál pro izolaci budov

Ref.: 11 LT 57AB 3N3O

Litevská firma specializující se na rekonstrukce budov ve stavebnictví hledá novou technologii nebo nový izolační materiál pro použití v nových a rekonstruovaných rozsáhlých budovách. Firma hledá partnery pro spolupráci.

Nabídka technologií

Pasta pro recyklaci polystyrenu

Ref.: 11 NL 60AH 3MQK

Nizozemská firma vyvinula novou technologii pro snížení objemu expandovaného polystyrenu až o 98 %. Proces přepracovává odpady z obalů a stavebního materiálu apod. do podoby kompaktní pasty, kterou lze snadno a levně přepravovat do centrálního zpracovatelského bodu. Zde je pak pasta přepracována na polymerní styrén, přičemž je opětně získána rozpouštěcí přísada a neutralizována aditiva jako např. zpomalovače hoření atd. Firma hledá partnery pro joint venture anebo licenční spolupráci.

Ošetření povrchů solárních panelů proti prachu a špíně

Ref.: 10 GB 42O1 3H2P

Britská firma vyvinula jednoduše aplikovatelnou povrchovou ochranu, která snižuje množství prachu a špíny na skleněných a umělohmotných površích. Povlak lze s úspěchem aplikovat též na fotovoltaické panely a sluneční kolektory, aby se minimalizovala nutnost údržby panelů a kolektorů a maximalizovala se jejich účinnost. Firma hledá zájemce o aplikaci z oblasti výrobců panelů a kolektorů a provozovatelů solárních parků.

Zařízení pro automatickou recyklaci odpadu z MDF dřeva

Ref.: 10 GB 47P8 3JUF

Britská firma vyvinula ekologicky šetrný proces pro recyklaci MDF dřeva, které pochází např. z odpadu při výrobě nábytku apod. Výhodou je řízení celého procesu výroby a automatizace pomocí dopravníkového pásu vyrobeného na míru. Firma hledá zájemce z řad výrobců nábytku apod. pro využití technologie na bázi zakoupení licence.

Dalších více než 6000 nabídek a více než 1100 poptávek po inovačních řešeních a technologiích lze zdarma nalézt v angličtině na webu projektu Enterprise Europe Network: www.een.cz

Servisní rubrika je připravována ve spolupráci s Technologickým centrem Akademie věd ČR - skupinou transferu technologií, která v rámci celoevropské sítě Enterprise Europe Network zprostředkovává transfer technologií českým subjektům. Kontakt: Ing. Jiří Janošec, Ph.D., tel.: +420 234 006 136, e-mail: janosec@tc.cz, www.een.cz

Zdroj: Technik

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí