zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Moravský ornitologický spolek zřídil ptačí videokanál

29.01.2012
Příroda
Moravský ornitologický spolek zřídil ptačí videokanál

Moravský ornitologický spolek - středomoravská pobočka České společnosti ornitologické (MOS) věnuje velkou část svých aktivit propagaci a ochraně ptačích druhů vyskytujících se na území České republiky. K tomuto účelu využívá řadu let i internet. Již před sedmi lety na svůj web umístil první videa z ptačího světa. Dnes, kdy je k dispozici rychlé a kvalitní připojení a celosvětovým hitem se stalo sdílení videí prostřednictvím YouTube, se Moravský ornitologický spolek rozhodl svá ptačí videa prezentovat globálně. V těchto dnech si zřídil na YouTube svůj vlastní videokanál a na něj postupně umísťuje videa, které natočili jeho členové při výpravách do přírody.

K vidění je tam nejen řada běžných druhů, ale i naprosté rarity, jako například první video potáplice lední natočené v České republice. Autorem většiny ptačích videí je ornitolog a videoamatér Adolf Goebel. Odkaz na videokanál Moravského ornitologického spolku najdete na internetové stránce: http//www.mos-cso.cz. Již dnes je tam k vidění přes 70 videí.

Jednotlivé klipy jsou opatřeny datem a místem natočení i popisem v češtině a angličtině. U jednotlivých druhů je uveden také vědecký název. Ptačí videa tak mohou vyhledávat a využít návštěvníci z celého světa. Členové MOS chtějí tímto způsobem rozšířit možnosti poznání ptáků žijících v České republice a tím zvýšit zájem internetové veřejnosti o naši přírodu a její ochranu.

Jiří Šafránek
místopředseda
Moravský ornitologický spolek - pobočka ČSO
606 324 763

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí