zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Skládka se zvětší v roce 2015

08.02.2012
Odpady
Skládka se zvětší v roce 2015

Ďábličtí stále doufají, že k rozšíření nedojde.

Naděje obyvatel Ďáblic na to, že se plánované rozšíření skládky nakonec neuskuteční, slábne. Současná pražská politická reprezentace se totiž zatím ke změně územního plánu nemá.

Marie Mocková, tisková mluvčí společnosti A.S.A. provozující skládku, sdělila, že rozšíření připadá na rok 2015 a při současném tempu navážení odpadu by měla být skládka pak v provozu ještě další tři nebo čtyři roky. "Co bude dál, se uvidí podle nového územního plánu," dodala.

Starosta Ďáblic Miloš Růžička však stále doufá, že se nakonec podaří rozšiřování skládky zabránit. "Zatím čekám, jak budou zacházet se stávajícím územním plánem, jak se postaví k přípravám nového územního plánu," uvedl s tím, že při plánování rozšíření skládky politické důvody převážily nad odbornými. "Nikdo například nevyhlásil výběrové řízení na poskytnutí jiného území pro navážení odpadu," podotkl.

Případná změna územního plánu, která by rozšíření zamezila, je zatím v nedohlednu. Platí tedy rozhodnutí pražského zastupitelstva ze začátku listopadu 2011, které provedlo změnu územního plánu tak, aby skládka mohla v budoucnu růst.

Podle prvního náměstka pražského primátora Tomáše Hudečka (TOP 09), do jehož kompetence spadá současný i nový územní plán, je návrh na novou změnu, která by skládku udržela v současných rozměrech, prozatím pozastaven. A zatím není jasné, kdy a jestli vůbec se to změní.

"Jediné, co můžu říct, že změna musí nejdříve projít výborem pro územní rozvoj, následně městskou radou a poté ji musí schválit zastupitelstvo," uvedl Hudeček. Doplnil, že zatím nemá názor na to, zda by se skládka nakonec měla či neměla rozšiřovat. Chybí koncepce nakládání s odpady.

V současné době leží na ďáblické skládce pět milionů tun odpadů, rozšíření by zvedlo její kapacitu o další milion a půl.

AUTOR: Hynek Paštěka
AUTOR-WEB: www.ihned.cz

ZDROJ: Praha

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí