zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Neukáznění jezdci na skútrech měli v srdci Krkonoš skákací rampu

15.02.2012
Chráněná území
Šlendryján
Neukáznění jezdci na skútrech měli v srdci Krkonoš skákací rampu

Skupina neukázněných jezdců na šesti skútrech si o víkendu udělala v jedné z nejcennějších lokalit Krkonoš na Labské louce skákací rampu. Posádku jednoho skútru se strážcům parku podařilo zastihnout u stojícího stroje. Ostatní ujeli. ČTK to dnes řekl mluvčí správy Krkonošského národního parku (KRNAP) Radek Drahný. Podle strážců parku agresivita jezdců na skútrech stále stoupá.

Šest skútrů zastihla hlídka v sobotu v noci v zářezu řeky Labe na Labské louce nad Labskou boudou. "Tam si ve volném terénu vytvořili jakousi skákací rampu, kde zkoušeli své řidičské umění," uvedl Drahný.

Kromě jednoho zbývající skútry ujely směrem na Zlaté návrší a přes hřebínek na Šmídovu vyhlídku. "Přestože se s touto skupinou hlídka ještě jednou ten večer potkala v oblasti Medvědína, tak jejich akrobatické kousky v těsné blízkosti zasahujícího policisty i strážce byly již natolik nebezpečné, že neměli možnost zasáhnout," uvedl mluvčí.

Jízdy neukázněných řidičů skútrů či terénních čtyřkolek na pásech se strážci parku snaží potírat. Vedle případu z Labské louky o víkendu také při kontrolní akci zadrželi dvě terénní pásové čtyřkolky v lokalitě Na rovince nad Beneckem. Se všemi třemi přestupci strážci na místě zahájili správní řízení, v němž jim hrozí pokuta až několika desítek tisíc korun.

Správa parku ve spolupráci s policií od začátku zimní sezony udělala několik desítek větších kontrolních akcí. "V letošním roce již byly uděleny blokové pokuty v celkové výši 7200 korun a byla zahájeno šest správních řízení. Dalších 14 přestupků bylo předáno policii," uvedl Drahný. Navíc strážci ve 230 případech zabránili spáchání přestupku. Nejčastěji šlo o záměr turistů, skialpinistů či snowboardistů vstoupit či vjet do volného terénu.

Časté kontroly vjíždějících i parkujících vozidel strážci dělají například na silnici vedoucí ze Špindlerova Mlýna k Špindlerově boudě. Jde o úsek, kam byl v minulosti regulován vjezd závorou na konci města a dnes zákaz řeší jen dopravní značka. Obavy, že návštěvníci tento zákaz nebudou respektovat, se nenaplnily, naprostá většina vozidel má doklad k vjezdu.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí