zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Cheb chce zateplit další školská zařízení, čeká ale na dotace

16.02.2012
Vytápění, zateplení
Cheb chce zateplit další školská zařízení, čeká ale na dotace

Cheb chce zateplit další dvě školská zařízení. Z Operačního programu Životní prostředí chce získat dotace na stavební úpravy 6. ZŠ v ulici Obětí nacismu a mateřské školy v ulici Do Zátiší na sídlišti Skalka. Celkem by zateplení dvou škol mělo stát zhruba 28 milionů korun, řekl ČTK starosta Pavel Vanoušek (ČSSD).

"Podle informací, které máme k dispozici, by výzva k podávání žádostí o dotace měla být Státním fondem životního prostředí vyhlášena do konce února," uvedl Vanoušek. Dotace by podle něj mohla pokrýt až 85 procent z uznatelných nákladů.

Před dvěma roky město o dotaci na zateplení obou školských zařízení žádalo neúspěšně. Mezitím se změnila dotační pravidla, takže musely být zpracovány nové energetické audity a následně upraveny projektové dokumentace. "Pokud bychom nyní s žádostí uspěli, zateplení se bude pravděpodobně realizovat až v příštím roce. Vyhodnocení žádostí o dotace totiž obvykle trvá tak tři měsíce, další zhruba tři měsíce by zabral výběr dodavatele. Začínat pak se zateplováním někdy na podzim by asi nebylo úplně ideální," uvedl starosta.

V roce 2008 získalo město z Operačního programu Životní prostředí jedenáctimilionovou dotaci na zateplení školek v ulicích Osvobození a 26. dubna a na Malém náměstí na Zlatém vrchu celkem za 19 milionů korun.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
SW CASEC
22
8. 2017
22.8.2017 - Seminář, školení
Mladá Boleslav
INISOFT s.r.o.
24
8. 2017
24.8.2017 - Seminář, školení
Liberec, Centrum Babylon Liberec
ASIO, spol.s r.o.
25
8. 2017
25.8.2017 - Ostatní akce
od 09:30 do cca 11:00, na YouTube
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí