zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Antimikrobiální měď

16.03.2012
Voda
Geologie
Zdraví
Antimikrobiální měď

Představí se vám nejúčinnější antimikrobiální látka používaná na dotykových površích

Antimicrobial Copper je nová světová značka, která nastoupila svou cestu v Londýně a umožňuje výrobcům, aby vyjádřili: jejich produkty jsou schopné nepřetržitě ničit patogenní mikroby a snižovat riziko nemocničních infekcí.

Kdekoliv se tato ochranná známka, představená na 4. Mezinárodní společné konferenci a výstavě o nemocničních infekcích (National Joint Conference and Exhibition on Healthcare Associated Infection - HCAI), organizované ve spolupráci Royal College of Nursing, největším svazem ošetřovatelů a zdravotních sester, a Ministerstva zdravotnictví Spojeného království (National Joint Conference and Exhibition on Healthcare Associated Infection - HCAI) objeví, znamená to pro odborníky přes infekční kontrolu, lidem starajícím se o standardizaci, i pro pacienty a uživatele garanci, že produkt označený touto značkou, byl vyroben z nejúčinnější antimikrobiální látky často používaných povrchů: z mědi.

Je vědecky dokázáno, že měď neustále ničí mikroby - od nejnebezpečnějších bakterií, jako jsou MRSA, C. difficile a E. coli, až po viry, jako je chřipka typu "A" (H1N1). Její účinnost dokázaly přísné klinické studie provedené v birminghamské nemocnici Selly Oak ve Spojeném království a ve třech nemocnicních ve Spojených státech amerických, za podpory Ministerstva obrany. Podobné studie probíhaly i v Německu, Japonsku a Chile. Všechny prokazovaly signifikantní úbytek mikrobiálních infekcí na povrzích z antimikrobiální mědi (např. kliky u dveří, vodovodní baterie, záchodová sedátka, spínače a madla) v porovnání s povrchy, které neobsahovaly měď. Navíc je antimikrobiální měď jediným pevným materiálem, registrovaným v USA Úřadem pro ochranu přírody (Environmental Protection Agency), který je vhodným k distribuci v oblasti veřejného zdraví, jelikož vyhovuje všem daným požadavkům.

Vedoucí výzkumů prováděných ve Spojeném království, profesor Tom Elliott, řekl v souvislosti s obdivuhodným 90-100%-ním snížením infekcí na měděných povrzích v nemocnici Selly Oak, následující: "Mohl bych ji nazvat inteligentním kovem. Měď pracuje v pozadí bez povšimnutí, bez přestání ničí mikroorganismy." Zdůrazňuje, že toto může být vedle obvyklých hygienických předpisů, jedním z účinných doplňujících opatření k potlačení šíření infekcí.
Antimicrobial Copper a Cu+ je jednotné označení a logo, které značí, že produkt byl vyroben z takového materiálu, který je schopen neustále snižovat povrchovou kontaminaci, je ustavičně antimikrobiální a jehož účinnost se nesnižuje, neopotřebovává; je z materiálu, který je úplně bezpečný. A též, když už se nepoužívají, jsou antimikrobiální měděné prvky 100% recyklovatelné, přičemž se jejich vlastnosti nezmění. Tak přispívají k udržovatelnému vývoji. Dále na:http://www.medportal.cz/antimikrobialni-med

ZDROJ:medportal.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí