zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Recyklační hlídka vybrala od dětí už 1 tisíc vysloužilých elektrospotřebičů!

03.04.2012
Zpětný odběr
Recyklační hlídka vybrala od dětí už 1 tisíc vysloužilých elektrospotřebičů!

Starý fén, nefunkční žehlička nebo rozbitá varná konvice - to jsou nejčastější přístroje, které žáci základních a středních škol odevzdávají k recyklaci v rámci úspěšného zábavně-vzdělávacího projektu Recyklační hlídka společnosti ELEKTROWIN. Během tohoto školního roku už nasbírali 1 000 kusů vysloužilých domácích elektrospotřebičů.

Potvrzuje to pozitivní trend posledních let, že české děti a teenageři berou recyklaci elektrospotřebičů opravdu vážně. Shodují se na tom i členové Recyklační hlídky, které příjemně překvapuje, že děti přicházejí na program věnovaný recyklaci dokonale připravené a "nabiflované". "Od svého startu v říjnu 2011 navštívila Recyklační hlídka přes 80 škol a všude se setkala s pozitivním ohlasem," říká Taťána Pokorná, ředitelka zákaznického oddělení ELEKTROWIN. "A to jak ze strany dětí, tak i učitelů. Máme radost, že se nám povedlo děti k recyklaci skutečně motivovat. Vždyť odevzdání takového množství domácích elektrospotřebičů je jasným důkazem."

Cílem Recyklační hlídky je přiblížit žákům základních a středních škol srozumitelnou, hravou a zábavnou formou nezbytnost recyklace elektroodpadu. Program je připraven na dvě vyučovací hodiny. Děti se formou soutěží, her a kvízů seznamují s problematikou recyklace a jejím pozitivním dopadem na životní prostředí. Pro vítěze jednotlivých soutěží a pro děti, které přinesou v den konání Recyklační hlídky vysloužilý elektrospotřebič k recyklaci, jsou pak připraveny zajímavé dárky.

Školy mohou o návštěvu Recyklační hlídky žádat na stránkách www.uklidmesisvet.cz.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí