zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Na dva nové obory je možné ještě podat přihlášku ke studiu na Jihočeské univerzitě: Bioinformatika a Ochrana vod

04.04.2012
Příroda
Voda
Ekologické vzdělání a výchova
Na dva nové obory je možné ještě podat přihlášku ke studiu na Jihočeské univerzitě: Bioinformatika a Ochrana vod

*Bioinformatika

Přírodovědecká fakulta Jihočeské univerzity nabízí možnost studovat v nově akreditovaném přeshraničním výběrovém oboru Bioinformatics (Bioinformatika) - přihlášky je možné podávat do 15. 4. 2012.

Spolu s již fungujícím oborem Biological Chemistry jde o druhé přeshraniční studium, které bude PřF realizovat ve spolupráci s Johannes Kepler Universität v Linci. Rozšíří a posílí se tak již existující úzká spolupráce mezi oběma partnerskými univerzitami.

Bioinformatics je výběrový obor vyučovaný v anglickém jazyce, který bude vychovávat odborníky v nové a v poslední době enormně se rozvíjející vědní disciplíně.

Další informace o přeshraničním oboru Bioinformatics (formát pdf)

*Ochrana vod

Příjem přihlášek na Fakultu rybářství a ochrany vod JU do bakalářského oboru Ochrana vod lze zasílat do 16. dubna 2012.

Tříletý studijní obor Ochrana vod nabízí veškeré výhody prezenčního studia na vysoké škole a k tomu navíc i odborně zaměřené výlety, exkurze a praxe v různých odvětvích vztahující se k životnímu prostředí, ochraně vod a vodnímu hospodářství. Bakalářské studium dá základ v oblasti chemie, ekologie, legislativní ochrany a užívání vod v rámci EU, čištění odpadních vod, vodárenství, vodohospodářství, managementu a v neposlední řadě i rybářství, po jehož vystudování a získání titulu "bakalář" lze odejít do aplikační sféry (střední management), státní správy či samosprávy, podnikat nebo zůstat na škole a pokračovat v navazujícím dvouletém magisterském studiu oboru Rybářství.

Výuka probíhá na Ústavu akvakultury v Českých Budějovicích v českém jazyce.

Podrobné informace o přijímacím řízení na FROV JU

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí