zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Za starý spotřebič volňásek do Zoo Ohrada!

10.05.2012
Příroda
Zpětný odběr
Za starý spotřebič volňásek do Zoo Ohrada!

Že jim příroda a životní prostředí nejsou lhostejné, mohou rodiče svým dětem dokázat v úterý 12. května v Zoo Ohrada v Hluboké nad Vltavou. V rámci oslav Dne dětí totiž mohou vhodit vysloužilý elektrospotřebič, který jim doma zabírá místo, do připraveného sběrného kontejneru. Co z toho budou mít? Vedle jistě příjemného pocitu, že udělali dobrý skutek, budou odměněni u informačního stánku kolektivního systému ELEKTROWIN volnou vstupenkou do zoo.

Součástí sobotních oslav Dne dětí v zoologické zahradě v Hluboké nad Vltavou je také projekt S vysloužilci do ZOO, který již pátým rokem oceňuje "bojovníky" za recyklaci elektrospotřebičů volnou vstupenkou do zoologické zahrady po celé republice. "Do Hluboké nad Vltavou se rádi vracíme, protože jsme zde v minulém roce vysbírali celkem 168 kusů starých elektrických spotřebičů. Celkem jsme rozdali vstupenky za téměř 5 tisíc korun," poukazuje na úspěch loňského ročníku Táňa Pokorná, ředitelka zákaznického oddělení kolektivního systému ELEKTROWIN, a dodává: "Máme radost, že si lidé uvědomují, že i když se chodí do zoologické dívat na zvířata, neměli by se jako dravá zvěř k naší planetě chovat."

Projektem S vysloužilci do ZOO chce společnost ELEKTROWIN upozornit na skutečnost, že i ze staré žehličky, mikrovlnky nebo vysavače lze získat spoustu užitečných materiálů, které se dají dále použít. "Například při recyklaci žehličky můžeme získat až půl kilogramu železa, ze kterého se dá vyrobit několik nových plechovek nebo desítky hřebíků," vysvětluje smysl recyklace Táňa Pokorná, ředitelka zákaznického oddělení společnosti ELEKTROWIN. "A to už přece za tu námahu nehodit vysloužilý spotřebič do popelnice, ale odevzdat ho k recyklaci, stojí."

U informačního stánku, který letos navštíví deset zoologických zahrad po celé České republice, se zájemci dozvědí, z čeho se skládají jednotlivé domácí elektrospotřebiče nebo jakým způsobem probíhá jejich rozebírání a recyklace. Pro děti jsou připraveny kvízy a soutěže o zajímavé ceny. Podrobný seznam všech akcí je k dispozici na webové stránce www.elektrowin.cz.

ELEKTROWIN a.s., je největším kolektivním systémem zaměřeným na zpětný odběr vysloužilých elektrospotřebičů v České republice. Od svého založení v roce 2005 již zrecykloval na 130 000 tun vyřazených elektrospotřebičů. Společnost zajišťuje sběr, zpracování, využití a odstranění elektrozařízení a elektroodpadu. Zaměřuje se na chladící zařízení, velké a malé elektrospotřebiče, elektrické a elektronické nástroje. Společnost je nezisková, jejími akcionáři jsou přední výrobci velkých a malých domácích spotřebičů. Sběrnou síť tvoří na 1300 sběrných míst ve více než 950 městech a obcích, skoro 2600 provozoven posledních prodejců a mobilní svozy ve více než 4000 obcích.

Pro více informací, prosím kontaktujte:

Taťána Pokorná
Email: tpokorna@elektrowin.cz,
Tel.: 731 492 677

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí