zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

MŽP uspořádalo workshop pro země V4, Bulharska a Rumunska k výměně nejlepších zkušeností v oblasti zelené ekonomiky

14.05.2012
Obecné
MŽP uspořádalo workshop pro země V4, Bulharska a Rumunska k výměně nejlepších zkušeností v oblasti zelené ekonomiky

Ministři životního prostředí zemí Visegrádské skupiny, Bulharska a Rumunska se dohodli na uspořádání workshopu s názvem "Green Economy Best Practices Towards Rio+20 and Beyond. Cílem semináře byla vzájemná výměna informací o zkušenostech s rozvojem zelené ekonomiky v zemích střední Evropy v rámci přípravy na nadcházející konferenci Rio + 20. Zúčastnili se jej i zahraniční experti z Programu OSN pro životní prostředí (UNEP) a Regionálního environmentálního centra pro střední a východní Evropu (REC).

Hlavním smyslem workshopu byla výměna praktických zkušeností s konkrétními postupy v zemích střední Evropy. Česká republika představila svůj úspěšný program Zelená úsporám, zaměřený na podporu investic do energetických úspor ve stavebnictví a využívání obnovitelných zdrojů pro vytápění.

Účastníci se shodli, že vhodně nastavené mechanismy, které motivují chytrá řešení, eko-inovace a rozvoj environmentálně šetrných technologií mohou přispět nejenom k lepší ochraně životního prostředí a energetické účinnosti, ale rovněž k posílení ekonomiky, zvýšení zaměstnanosti a snížení vládních výdajů.

Zdroj: MŽP

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí