zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Poplatek za odpad stále nezaplatilo 46.000 Brňanů, hrozí exekuce

08.06.2012
Odpady
Poplatek za odpad stále nezaplatilo 46.000 Brňanů, hrozí exekuce

Dva dny po uplynutí termínu placení poplatku za odpad v Brně stále 46.000 obyvatel nezaplatilo. Magistrát zatím obdržel 156 milionů korun, což je 87 procent z celkové částky. Nyní začne posílat upomínací dopisy, na neplatiče může přijít i exekutor. ČTK to dnes řekl mluvčí brněnského magistrátu Pavel Žára.

"Zatím čekáme na doběhnutí plateb, které lidé poslali. V následujících dnech začneme obyvatele upozorňovat dopisem," řekl Žára. Radnice zná podle něj mnoho případů, kdy nezaplacené poplatky za odpad vymáhal exekutor.

K exekuci ale radnice nesahá hned. Správce poplatku neplatičům nejprve pošle první upomínací dopis, po kterém mají lidé dalších 30 dní na zaplacení. Následuje druhý upomínací dopis. Částku může správce zvýšit až na trojnásobek. Po druhém upomínacím dopise magistrát čeká osm dní a potom může vydat příkaz k exekuci. V tomto případě se neplatičům částka prodraží ještě o exekuční poplatek.

Poplatek za odpad je v Brně 500 korun a poslední termín pro jeho zaplacení byl 31. května. Loni poplatek nezaplatilo celkem 30.000 lidí, kteří tak radnici dlužili zhruba 18 milionů korun. Od roku 2002 dluží lidé na poplatcích za odpad brněnské radnici celkově 100 milionů korun.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí