zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Správa Národního parku Šumava má nového ředitele

28.06.2012
Chráněná území
Správa Národního parku Šumava má nového ředitele

Ministr životního prostředí Tomáš Chalupa k 1. červenci jmenuje dosavadního náměstka SNP Šumava Jiřího Mánka ředitelem parku. Ministr dnes zároveň poděkoval Janu Stráskému za kvalitní a poctivou práci, kterou odvedl ve prospěch národního parku i jeho obyvatel, a předal mu svůj osobní dar.

"Už při jmenování pana Stráského jsem jasně deklaroval, že se jedná o prozatímního ředitele na rok až rok a půl. Jako krizový manažer se osvědčil. Účinně bojoval proti kalamitně přemnoženému kůrovci. Se svým týmem pomohl ke vzniku nového zákona o Národním parku Šumava. Stabilizoval situaci v regionu. Nastavil parametry oboustranné spolupráce s obcemi a oběma kraji. Vedle toho rozběhl transparentní prodej dřeva ze šumavských lesů. Věřím, že Jan Stráský ze Šumavy neodchází, že tu nadále zůstane s místními lidmi a že se vrátí ke své důležité práci v Radě parku. Ideálně v jejím čele," říká ministr životního prostředí Tomáš Chalupa.

Ke jmenování nového ředitele Správy Národního parku Šumava ministr životního prostředí Tomáš Chalupa uvádí: "Pan Mánek situaci v parku velmi dobře zná. Téměř rok a půl působil jako náměstek prozatímního ředitele Stráského. V této funkci se osvědčil, a proto jej jmenuji k 1. červenci ředitelem parku. Pan Mánek je Šumavák a věřím, že svoji roli zvládne. Jeho úkoly budou uvést v život nový zákon o Šumavě a po 17 letech konečně zcelit rozdrobenou zonaci. Dále připravit nový plán péče a návštěvní řád od následujícího roku, stabilizovat personální situaci uvnitř Správy Národního parku a samozřejmě pokračovat v boji s kůrovcem. Pan Mánek je zárukou toho, že bude zajištěna kontinuita ve spravování Šumavy."

Zdroj: MŽP

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí