zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Bochemie začala u Slavičína přepracovávat raketové palivo

17.07.2012
Odpady
Bochemie začala u Slavičína přepracovávat raketové palivo

Bohumínský výrobce chemických čistidel Bochemie, jehož nejznámějším produktem je Savo, zahájil dnes zkušební provoz závodu na přepracování raketového paliva u Slavičína na Zlínsku. Závod bude zpracovávat materiál z Německa, ročně se počítá s přepracováním až 2400 tun raketového paliva. Unikátní technologie se vyvíjela pět let. Výstavba závodu přišla na asi 100 milionů korun, 25 procent pokryly evropské dotace, řekl dnes ČTK ředitel Bochemie Francois Vleugels.

Asi 70 procent zpracovaného materiálu se opětovně využije jako palivo vojenských i civilních raket. Zbytek se použije pro další chemické zpracování. Know-how firmy je ve finální formě produktu, pokud není ve správné formě krystalů, raketa neletí správným směrem, poznamenal Vleugels. Ve světě se podle údajů Bochemie každý rok likviduje palivo z 20 tisíc vojenských raket, doposud se bez užitku spalovalo.

V závodě najde práci 28 lidí. Bezpečnost zaručují nejvyšší standardy i automatizace zařízení, která by měla zabránit lidským chybám.

Otevření závodu se zúčastnil ministr obrany Alexandr Vondra, který také ocenil využití areálu, kde se dříve likvidovala munice.

Bochemie Group se zaměřuje na vývoj a výrobu prostředků péče o domácnost, dezinfekčních, stavebních a akumulátorových hmot. Působí se střední Evropě, Rusku a Číně. Skupina zaměstnává 730 lidí.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
19
1. 2018
19-21.1.2018 - Seminář, školení
Praha 6
22
1. 2018
22-25.1.2018 - Veletrh, výstava
Ostrava
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí