zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

V Bílině nalíčili fotopasti

31.07.2012
Odpady
V Bílině nalíčili fotopasti

Po vzoru jiných měst, kde se fotopasti jednoznačně osvědčily, pořídila si Městská policie Bílina rovněž jednu. Od nynějška si tedy nejrůznější vandalové, sběrači kovů nebo ti, kteří po nocích vyvážejí odpad na černé skládky, nemohou být jisti, že je právě nesnímá skrytá fotopast.

Fotopast je přenosné zařízení, které při sebemenším pohybu okamžitě reaguje a pořizuje z místa, kde je umístěna, fotografie či videozáznam. Fotopast je vybavena nočním režimem snímání, takže i v naprosté tmě pořídí velmi kvalitní snímky. Fotopast může být použita i online, kdy pošle strážníkům SMS s upozorněním na pohyb nebo rovnou fotografie formou MMS na mobilní telefon. Fotopast je možno instalovat prakticky kamkoliv a to během několika minut. Proto se jedná v boji proti nenechavcům a vandalům o vysoce účinný technický prostředek. Fotopast je možno přemístit klidně i několikrát za den.

Městská policie momentálně vlastní nejnovější model fotopasti. Pokud se tento model osvědčí, pořídí si strážníci několik dalších. Investice do fotopastí nejsou nijak vysoké a jednoznačně se občanům Bíliny jejich pořízení a využívání vyplatí.

ZDROJ: novinky.cz, kráceno

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí