zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Účast veřejnosti ve stavebním řízení zůstala zachována, radují se ekologové

19.07.2012
Ekologické stavění, bydlení
Účast veřejnosti ve stavebním řízení zůstala zachována, radují se ekologové

Senát dnes vrátil do Poslanecké sněmovny novelu stavebního zákona. Účast veřejnosti v řízení zachovali v podobě, jakou schválili poslanci. Změny, které senátoři v zákoně udělali, ekologické organizace komentují jako drobná vylepšení.
"Vláda, poslanci a nyní i senátoři jednoznačně podpořili zachování účasti občanů při rozhodování o jejich okolí. Potvrdili její význam v ochraně kvalitních podmínek pro život lidí, boji proti korupci i zkvalitňování práce úřadů," uvádí expert Zeleného kruhu Daniel Vondrouš.
"Za nejpodstatnější považujeme, že účast veřejnosti v řízení byla zachována a že se pod kontrolu úřadů i veřejnosti dostala činnost takzvaných autorizovaných inspektorů. Příkladů, kdy veřejnost účastí v řízení významně pomohla ochraně svého okolí nebo poukázala na podivné jednání, je totiž nepočítaně," dodává Martin Skalský ze sdružení Arnika.
Přečtěte si Občané sobě >>
Vybrané příklady, kdy se lidem podařilo díky účasti ve správních řízeních doslova zachránit krajinu nebo svou obec, shrnuly nevládní organizace do samostatné publikace.
Podívejte se na videa s pozitivními příklady >>
Sdružení Arnika postupně zveřejňuje sérii videospotů, které zachycují příběhy lidí, kteří nebyli lhostejní ke svému okolí a díky kterým nedošlo k hrozícímu poškození životního prostředí.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí