zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Krátce - různé

24.07.2012
Obecné
Krátce - různé

Španělský král Juan Carlos I. přišel o funkci čestného předsedy pobočky Světového fondu na ochranu přírody ve své zemi. Důvodem je jeho jarní výprava na lov slonů do Botswany. Fond včera uvedl, že safari je v rozporu s jeho snahami o záchranu ohrožených druhů. Zprávy o králově cestě do Afriky v době, kdy se Španělsko potýká s obrovskými ekonomickými problémy, mnoho Španělů rozezlily.

Při likvidaci jaderné havárie ve Fukušimě se podvádělo s dozimetry. Subdodavatelská firma Build-Up, která se podílela na likvidaci následků havárie ve Fukušimě, po zaměstnancích chtěla, aby své osobní dozimetry nosili v olověném obalu. Mělo to podle japonského tisku podhodnotit míru radiace, jíž byli vystaveni. Záležitost začala vyšetřovat ministerstva zdravotnictví, práce a sociálních věcí.

Ruská policie zadržela tři úředníky v souvislosti se záplavami u města Krymsku na jihu země, při kterých zahynulo přes 170 lidí. Oznámila to včera policie s tím, že zatčen byl starosta Krymska, šéf krymského okresu a vedoucí místního krizového výboru. Zadržení úředníci dostali varování, že oblasti hrozí záplavy, ale nebyli schopni před nimi varovat obyvatele.

Lijáky v Číně zabíjely, zrušeno muselo být přes 500 letů. Okolí Pekingu zasáhly o víkendu nejprudší přívalové deště za posledních 60 let. Vláda oznámila, že zahynulo na čtyřicet lidí, oběti na životech jsou ale hlášeny i z dalších částí země. Na letišti v Pekingu uvízlo na 80 tisíc lidí.

Neandertálci znali účinky léčivých rostlin jako řebříček a heřmánek a využívali je pro léčení nebo jako prevenci. Vyplývá to podle serveru welt.de ze studie mezinárodního týmu vědců zveřejněné v časopise Naturwissenschaften. Vědci mikroskopicky analyzovali zbytky rostlin v zubním kameni pěti neandertálců ze severu Španělska staré asi 50 tisíc let.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí