zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Vláda se zabývala špatným ovzduším v Moravskoslezském kraji

04.10.2012
Ovzduší
Vláda se zabývala špatným ovzduším v Moravskoslezském kraji

Vláda vzala na vědomí Zprávu o způsobech řešení nevhodné situace z hlediska životního prostředí v Moravskoslezském kraji, která shrnuje opatření Ministerstva životního prostředí na zlepšení ovzduší v regionu.

V rámci plnění úkolů, které vyplývají ze Zprávy, je např. rozvíjena česko - polská spolupráce na ochraně ovzduší. Začátkem listopadu proběhne v Ostravě a následně v Polsku seminář na téma Ovzduší a zdraví, kterého se zúčastní ministr životního prostředí České republiky Tomáš Chalupa a jeho polský protějšek Marcin Korolec.

Významnou finanční pomocí pro Moravskoslezský kraj jsou evropské fondy.

"Ministerstvo životního prostředí vyjednalo s Evropskou komisí jako první země v Evropské unii podporu ze strany EU ve výši 90 % na projekty, které předloží největší znečišťovatelé v Moravskoslezském kraji. 80 % nejlepších projektů dostane 90% podporu, zbylých 20 % pak 40% podporu v rámci Operačního programu Životní prostředí. Prostředky půjdou na snížení emisí na Ostravsku," říká ministr životního prostředí Tomáš Chalupa.

Ve spolupráci s Moravskoslezským krajem byl také spuštěn nový dotační program na výměnu starých kotlů v domácnostech za nové automatické kotle s lepšími emisními limity. Zájemci o dotaci na výměnu kotle mohou dosáhnout podpory až 40 tisíc korun.

V rámci Státního fondu životního prostředí byl zřízen národní program na podporu ozdravných pobytů dětí z oblastí se zhoršenou kvalitou ovzduší.


Kontakt pro více informací:
Matyáš Vitík
vedoucí tiskového oddělení a tiskový mluvčí MŽP

Zdroj: MŽP

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
19
8. 2017
19-26.8.2017 - Tábor, výlet, pobytová akce
LTD Polana
INISOFT s.r.o.
24
8. 2017
24.8.2017 - Seminář, školení
Liberec, Centrum Babylon Liberec
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí