zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Lidé na Novojičínsku dostanou zdarma tašky na tříděný odpad

18.10.2012
Odpady
Lidé na Novojičínsku dostanou zdarma tašky na tříděný odpad

Obyvatelé 45 měst a obcí z Novojičínska dostanou ještě v říjnu zdarma sady tří tašek na třídění odpadu. Celkem 14.000 sad tašek lidem rozdá společnost ASOMPO, která v Životicích u Nového Jičína provozuje skládku odpadů. Dnes o tom informoval ředitel společnosti Přemysl Hajník.

Pevné tašky budou mít tři barvy: zelená je na sklo, modrá na papír a žlutá na plasty. Projekt stál téměř 1,7 milionu korun. Z toho 60 procent zaplatí společnost ASOMPO, jejímiž akcionáři jsou obce z Novojičínska, zbytek uhradí firma EKO-KOM. Ta mimo jiné provozuje republikový systém na třídění, recyklaci a využití odpadů.

Hajník uvedl, že účelem je především přivést do rozpočtu obcí více peněz, které dostávají od firmy EKO-KOM za vytříděné odpady. "Taky si od rozsáhlejšího třídění slibujeme méně netříděného odpadu, a tím i prodloužení životnosti naší skládky," uvedl ředitel. Pokud se projekt osvědčí, společnost by podle něj rozdala v příštích letech lidem další tašky.

K taškám lidé dostanou letáky, z nichž se dozvědí, jak by tašky měli používat. Autoři projektu uvedli, že se tak chtějí vyhnout situaci, která nastala v Ostravě, kde letos společnost OZO Ostrava také lidem rozdala podobné tašky. Někteří obyvatelé však odpady vyhodili i s taškami, nebo tašky místo na odpad používají například na nákupy. "Tašky jsou vyrobeny z odolného materiálu, lidé je tedy mohou využívat i několik let," dodal Hajník.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
25
11. 2020
25.11.2020 - Seminář, školení
hotel Olympik, sál Olymp, Praha
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí