zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

V Chebu letos vybudují deset podzemních kontejnerů na odpad

24.10.2012
Odpady
Urbánní ekologie
V Chebu letos vybudují deset podzemních kontejnerů na odpad

Ještě do konce roku vybuduje město Cheb ve městě deset podzemních kontejnerů na komunální odpad. Mají zlepšit pořádek a vzhled ulic, zejména v centru města. Náklady na jejich vybudování mají dosáhnout 1,5 milionu korun, řekl ČTK místostarosta Tomáš Linda (ODS).

"Primárně budeme řešit dvůr v Jakubské a na rohu ulic Úzká a Dominikánská, dále prostory ve Školní, Sládkově a Palackého ulici," upřesnil Linda. Klasické plastové kontejnery se podle vedení města do historického centra města nehodí. Navíc je někteří lidé rozhrabují a zanechávají po sobě nepořádek.

"Podzemní stání má výhodu v tom, že na povrchu vyčnívají jen šachty, kam se odpad odhazuje. Normální člověk se do nich nedostane, stejně jako hlodavci. Vysypávání kontejnerů pak probíhá tak, že přijede auto z hydraulickou rukou, celý kontejner zvedne a vysype," uvedl Linda.

Cena za následnou manipulaci s odpadem se v důsledku pořízení podzemních kontejnerů rozhodně nezvýší. Město platí jen za skutečně odvezený odpad bez ohledu na velikost či množství nádob. Do uliček v centru města už také nebude muset zajíždět velká technika, protože postačí menší auta s hydraulickou rukou.

Radnice má vyhlédnutá i další místa, kde by se mohly v příštích letech objevit podzemní kontejnerová stání.

Dodavatelem podzemních kontejnerů je společnost Reflex Zlín spol. s r.o.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí