zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Ministerstvo životního prostředí optimalizuje přístup ke zdrojům informací

05.12.2012
Obecné
Ministerstvo životního prostředí optimalizuje přístup ke zdrojům informací

Na základě rozhodnutí Porady vedení Ministerstva životního prostředí (dále jen "ministerstvo") ze dne 11.10.2012 bude na ministerstvu k 31.12.2012 ukončen provoz knihovny. Z důvodu revize a následného balení knihovního fondu bude od 10.12.2012 knihovna uzavřena.

Stejně, jako ostatní rezorty, i MŽP se nachází v době značných úspor a výrazného snižování veškerých zdrojů. Proto je i naše ministerstvo nuceno velmi pečlivě plánovat a zvažovat efektivitu vynakládaných prostředků a služeb.

Na základě provedené analýzy rozhodla Porada vedení ministerstva o optimalizaci přístupu ke zdrojům informací a k vytvoření centrální knihovny rezortu Ministerstva životního prostředí. Tento krok není zamezením přístupu k informačním zdrojům, ale povede k seskupení informací na jedno místo, kdy knihovna bude nově v prostorách České geologické služby.

I přes nutné finanční škrty v rozpočtu naší kapitoly a potřebu přistoupit k úspoře finančních prostředků ve všech oblastech našeho rezortu, chceme i nadále optimálně zajistit veškeré důležité služby pro zaměstnance MŽP, zachovat rezortní knihovní fond a do budoucna jej dále rozvíjet.

Čtenáři, kteří mají dosud zapůjčené publikace z fondu knihovny, byli již vyzváni k jejich vrácení. Pro vracení těchto výpůjček bude knihovna otevřena do 7.12.2012, a to v pondělí a středu od 9,00 do 12,00 hodin a od 13,00 do 16,00 hodin. Dále bude vracení výpůjček možné pouze po předchozí domluvě. Jiné služby již knihovna na MŽP poskytovat nebude.

Zdroj: MŽP

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí